logo

Dostupná čísla školního časopisu Jirkoviny:

Dva Extra Jedna

Akce školy, Domova mládeže, sportovní akce ve školním roce 2015/2016:

Nižbor Senioři Závěrečné zkoušky Čarodějnice Titanic Klokan STAVOTECHT Olympiáda AJ LSVK Boží Dar Ples Vánoce Drážďany Karlovy Vary Mikuláš Větrníky Travelling Vernisáž Závěrečné zkoušky Září Anglie Adaptační kurz

Box DM Vánoční večeře Vánoce v DM

Volejbal Kopaná Vánoce Florbal Rakovník Florbal Beroun Basketbal Tenis Fotbal Plavání Atletika

Děkujeme firmě Procter & Gamble Rakona Rakovník za finanční příspěvek ve výši 15 tisíc Kč na koupi nových sportovních reprezentačních dresů.

Mgr. Robert Kupka

Nové dresy:

miniatura obrázku s novými dresy miniatura obrázku s novými dresy miniatura obrázku s novými dresy miniatura obrázku s novými dresy

Návrat k menu

Turnaj středních škol v odbíjené

Dne 5. dubna 2016 se zúčastnilo naše družstvo chlapců okresního kola v odbíjené, které se konalo na MOA Rakovník. Již po proběhlém rozlosování jsme věděli, že nás čeká nelehký úkol. Do skupiny jsme dostali ty nejtěžší soupeře a obhájit loňské prvenství byl takřka nadlidský úkol, což se také bohužel potvrdilo. I když naši hoši bojovali srdnatě, do semifinále jsme nepostoupili. Za naše předvedené výkony se ale nemusíme stydět. S vítězem soutěže, MOA Rakovník, jsme prohráli pouze o dva body v setu.

Za účast děkuji Martinu Hůlovi, Zdeňku Merhautovi, Michalu Somolovi, Ottu Schlöglovi (3. A), Lukáši Pergnerovi (1.NA), Marku Špidrovi, Máriu Bokovi, Josefu Kratochvílovi (2.CR).

Zde si můžete prohlédnout celkové výsledky turnaje středních škol ve volejbalu.

Mgr. Ilona Musilová, vedoucí družstva

miniatura obrázku z turnaje v odbíjené středních škol miniatura obrázku z turnaje v odbíjené středních škol miniatura obrázku z turnaje v odbíjené středních škol miniatura obrázku z turnaje v odbíjené středních škol miniatura obrázku z turnaje v odbíjené středních škol miniatura obrázku z turnaje v odbíjené středních škol

Návrat k menu

Halová kopaná pro SPŠ Emila Kolbena Rakovník

Ve čtvrtek 18. února 2016 se zúčastnil náš tým okresního halového turnaje v kopané středních škol. I přes velkou snahu se nám herně ani výsledkově nedařilo a skončili jsme ve skupině na nepostupovém třetím místě. Turnaj překvapivě ovládl tým SPŠ Rakovník.

V úvodním důležitém duelu jsme dlouho drželi bezgólový stav v zápase se SOU Nové Strašecí. Utkání s minimem šancí a ne příliš pohlednou hrou spělo ke konci, když Lukáš Pergner podcenil dlouhý míč do našeho pokutového území, podběhl ho a soupeř celkem pohodlně skóroval proti bezmocnému M. Hůlovi. Na odpověď nezbyl čas, zbývalo 1:23 min. do konce čistého času.

Ve druhém zápasu se v úvodu celkem hladce prosadili gólově M. Bok a J. Fujera. Tady byla naše hra nejlepší. Kombinovali jsme na jeden dotek, nevymýšleli jsme složité kombinace. Chlapci ze SLŠ Písky z náhodné akce snížili a o výsledek jsme se zbytečně až do konce strachovali. Pro nás bylo důležité, že soupeř o body obral SOU Nové Strašecí a tak jsme stále měli šanci na postup.

Proti obrovskému favoritu z MOA Rakovník nám nahrálo v úvodu vyloučení soupeřova brankáře. Přesilovka však byla bojácná, bez šancí. Se soupeřem jsme hráli velmi vyrovnaně, ale potřebovali jsme vyhrát. Kluci bojovali, u mantinelu hráli důrazně a obětavě. Chybu jsme nakonec ale vyrobili my – Marek Špidra smolně odvrátil šanci soupeře znovu na jeho kopačky a MOA šanci využila. Navíc tým hloupým faulem oslabil v závěru Petr Brož a šance na zvrat tak nebyla. Do konce utkání jsme se bránili v oslabení.

Při troše štěstí tým mohl postoupit, ale tentokrát jsme si to asi nezasloužili. Nikomu nelze vytknout snahu a bojovnost, bohužel chybělo trochu fotbalové chytrosti. I na tento turnaj se budeme muset příště lépe připravit.

Šokující průběh ale měl zbytek turnaje. Velmi silný výběr MOA Rakovník, který se herně trápil už proti nám, nestačil na nadšeně bojující kluky ze SPŠ a nakonec prohrál po střelbě pokutových kopů. SPŠ potom své snažení dotáhla do vítězného konce.

Tým naší školy hrál v sestavě: M. Hůla, M. Polák, L. Pergner, M. Bok, J. Fujera, M. Špidra, P. Brož, J. Sladkovský, Z. Merhout.

Zde si můžete prohlédnout celkové výsledky turnaje středních škol v halové kopané.

Mgr. Robert Kupka, vedoucí družstva

miniatura obrázku z Turnaje v halové kopané středních škol miniatura obrázku z Turnaje v halové kopané středních škol miniatura obrázku z Turnaje v halové kopané středních škol miniatura obrázku z Turnaje v halové kopané středních škol miniatura obrázku z Turnaje v halové kopané středních škol miniatura obrázku z Turnaje v halové kopané středních škol miniatura obrázku z Turnaje v halové kopané středních škol

Návrat k menu

Vánoční sportovní dopoledne

V úterý 15. prosince jsme prožili příjemné dopoledne v rakovnické sportovní hale. Stalo se již tradicí, že jeden den před vánočními svátky věnujeme sportovním aktivitám. Letos šlo o turnaje tříd ve florbalu a fotbalu. A i když někdo skončil na prvním a jiný na posledním místě, důležité bylo, že si všichni dopoledne užili. Na závěr měly svoji premiéru Jirkovské sovičky. Můžete se podívat na několik fotografií.

RNDr. Milena Knappová

miniatura obrázku z Vánočního sportovního dopoledne miniatura obrázku z Vánočního sportovního dopoledne miniatura obrázku z Vánočního sportovního dopoledne miniatura obrázku z Vánočního sportovního dopoledne miniatura obrázku z Vánočního sportovního dopoledne miniatura obrázku z Vánočního sportovního dopoledne miniatura obrázku z Vánočního sportovního dopoledne miniatura obrázku z Vánočního sportovního dopoledne miniatura obrázku z Vánočního sportovního dopoledne miniatura obrázku z Vánočního sportovního dopoledne miniatura obrázku z Vánočního sportovního dopoledne

Návrat k menu

Obhájili jsme loňské stříbro, přesto převládlo zklamání

K jednomu ze sportovních vrcholů středoškolské sportovní činnosti došlo v „naší“ sportovní hale. Konal se tam florbalový dvojturnaj chlapců i dívek.

Kluci nastoupili ve skupině „B“ a hned v úvodním zápase se na výhru hodně nadřeli. Hráči SLŠ Píska šli dokonce do vedení, které se podařilo brzy otočit. Naštěstí jsme náskok navýšili, se závěrečným klaksonem soupeř snižoval na rozdíl gólu. ISŠ – SLŠ 3:2. V dalším utkání skupiny jsme hráli výborně takticky a soupeře z MOA Rakovník jsme téměř nepustili do šance. Naučili jsme se na jejich agresivní styl hrát. MOA – ISŠ 0:2. MOA byla potom pod tlakem a jen s vypětím sil si poradila se SLŠ 2:0 a postoupila také do semifinále.

V něm se hned postarala o překvapení. SPŠ E. Kolbena jako obhájce trofeje nestačila na stále se lepšící MOA Rakovník a prohrála 0:3. Utkání bylo plné nečistých zákroků a šarvátek, tento agresivní až hokejový styl MOA vyhovoval. Bohužel hráči SPŠ na něj přistoupili a rozhodčí také.

Nás zajímalo samozřejmě druhé semifinále. V něm jsme po excelentním výkonu smetli gymnazisty z Rakovníka: ISŠ – GZWR 6:1. Soupeř byl docela rád, že je konec zápasu.

A nastalo finále. V něm jsme hned ve 2. minutě včas nepřistoupili k hráči soupeře a ten ze střední vzdálenosti prostřelil bezchybného Martina Hůlu. MOA si byla vědoma naší síly a stáhla se do obrany, odkud vyrážela k nebezpečným brejkům. Hrál se úplně jiný zápas než ve skupině. Když už se zdálo, že obranu nepřekonáme, rozvlnil soupeřovu síť náš míček v power play 6 sekund před koncem. Na řadu přišla loterie jménem samostatné nájezdy. Honzovi Kupcovi se v první sérii svezl míček z čepele, ve druhé sérii šel soupeř do vedení. To Lukáš Pergner trefil tyčku. Ve třetí řadě nás Martin udržel ve hře, ale Kamil Truksa nájezd nezvládl a bylo jasno. Vítězem a postupujícím do krajského turnaje je MOA Rakovník. U našich hráčů převládlo velké zklamání, jako jediný tým jsme v turnaji v základní hrací době neprohráli. Kdo by ale před několika lety řekl, že budeme těm nejlepším šlapat na paty. ISŠ – MOA 1:2 (1:1, 0:1 samostatné nájezdy).

Mgr. Robert Kupka

Několik fotografií z turnaje:

miniatura obrázku z Okresního turnaje středních škol miniatura obrázku z Okresního turnaje středních škol miniatura obrázku z Okresního turnaje středních škol miniatura obrázku z Okresního turnaje středních škol miniatura obrázku z Okresního turnaje středních škol

Návrat k menu

Pohár českého florbalu středních škol

V Poháru českého florbalu zavítal náš tým do špičkově vybavené sportovní haly v Berouně – Edenu. Z rakovnického okresu nás doprovodil ještě tým SPŠ Emila Kolbena Rakovník. Společná cesta vlakem tam i zpět utekla jako voda a vůbec nebyla na škodu. Na SPŠ máme spoustu kamarádů.

V úvodním zápase jsme nestačili na učiliště Hlinky Beroun. Soupeři vyšlo několik povedených akcí, nám se naopak nedařila střelba, vázla kombinace a v přemíře snahy jsme se dopustili několika technických chyb. Hráli jsme tak i dvakrát v oslabení a zkušený soupeř si klíčový zápas skupiny pohlídal. Od vyšší porážky nás chránil znovu skvělý Martin Hůla v brance. Utkání ISŠ – Hlinky Beroun skončilo s výsledkem 0:3.

O případné dobré umístění jsme si zahráli s gymnazisty z Hořovic. Museli jsme díky zápornému skóre vyhrát. A to se po urputném boji povedlo. Jen skóre mohlo být z našeho pohledu jednoznačnější a mohli jsme mít více klidu. Chytrým gólem se blýskl Michal Netušil. Zápas ISŠ – GVH Hořovice skončil pro nás 2:1.

V zápase o 3. místo jsme v útočně laděném utkání prohráli se SPŠ Rakovník s výsledkem ISŠ – SPŠ 2:6. Hrálo se bez taktikou svázané kombinace a byly k vidění pohledné akce. V brance dostal příležitost Radim Hrabovský a celkem uspěl. Na odstranění některých nedostatků zapracuje nejen on, ale všichni přítomní hráči. Družstvu nelze nic vytknout, všichni bojovali. Bohužel se na této úrovni už projevují individuality, které se florbalu věnují i nad rámec vyučování ve škole. Takového hráče v týmu nemáme, soupeři jich mají hned několik. Soupeři ani neřeší vybavení kvalitními sálovkami nebo dokonalou znalost pravidel. Turnaj byl výbornou přípravou na nadcházející okresní měření středních škol v naší domovské hale. Za celkový sportovní výkon a reprezentaci školy patří všem velké poděkování.

Sestava ISŠ: Hrabovský, Hůla, Bok, Fišer, Merhout, Čech J., Sejpka, Trachta, Fujera, Kysela, Netušil.

Celkové výsledky turnaje a statistiku hráčů si můžete prohlédnout na www.mladeznickyflorbal.cz.

Mgr. Robert Kupka

Několik fotografií z turnaje:

miniatura obrázku z Poháru českého florbalu miniatura obrázku z Poháru českého florbalu miniatura obrázku z Poháru českého florbalu miniatura obrázku z Poháru českého florbalu miniatura obrázku z Poháru českého florbalu miniatura obrázku z Poháru českého florbalu miniatura obrázku z Poháru českého florbalu miniatura obrázku z Poháru českého florbalu miniatura obrázku z Poháru českého florbalu

Návrat k menu

Okresní kolo středních škol v basketbalu

V polovině listopadu naši školu reprezentovaly jeden tým dívek a jeden tým chlapců v okresním kole středních škol v basketbalu. Oba týmy podaly velmi dobré výkony, dívky byly vynikající v obraně, ale bohužel nedávaly mnoho košů a své zápasy prohrávaly s velmi těsnými výsledky. Chlapci hráli také vyrovnané zápasy, ale jejich soupeři měli ve svých týmech zkušené basketbalisty s větší jistotou střelby. Chlapci skončili celkově na 6. místě, děvčata na 5. místě. Můžete si prohlédnout Výsledkovou listinu OK SŠ chlapců i dívek.

Tým dívek tvořily: Barbora Lukešová 2.NB, Simona Převrátilová 1.N, Šárka Krejčová 3.B, Barbora Nováková 3.B, Nikola Kubeková 2.B, Dominika Švarcová 2.B Katarína Malá 1.B, Anna Hanzlová 1.CR

Tým chlapců tvořili: Lukáš Pergner 1.N, Kamil Truksa 1.N, Martin Melichar 1.N, Martin Hůla 3.A, Aleš Dekoj 3.A, Jan Tierberger 2.A, Jan Čech 1.A, Radim Hrabovský 1.A

Mgr. Markéta Hůlová

Prohlédněte si fotografie děvčat:

miniatura obrázku z basketbalu dívek miniatura obrázku z basketbalu dívek

Návrat k menu

Stolní tenis

21. října se konalo okresní kolo středních škol ve stolním tenise. Naše škola vytvořila dva týmy chlapců a jeden tým dívek. Tým "A" ve složení Lukáš Pergner (1.N), František Lampír (3.A), Martin Hůla (3.A), náhradník Josef Skuba (3.A) postoupil ze skupiny, v semifinále prohrál s celkovým vítězem GZW Rakovník, v boji o 3. místo chlapci těsně prohráli se SLŠ Písky. Tým "B" ve složení Michal Somol (3.A), Michal Polák (1.N), Zdeněk Merhout (3.A), náhradník Otta Schloegel (3.A) skončil na 7. místě.

Dívky ve složení Natálie Sterziková (1.CR), Šárka Krejčová (3.B) a Barbora Nováková (3.B) skončily po velmi dobrém výkonu na 4. místě.

Celkové výsledky chlapců si můžete prohlédnout zde, výsledky děvčat jsou ke shlédnutí zde.

Mgr. Markéta Hůlová

Návrat k menu

Pohár Josefa Masopusta

Ve čtvrtek 15. října se tým chlapců naší školy účastnil fotbalového turnaje středních škol Pohár Josefa Masopusta. V mimořádně nepříznivém počasí za silného deště kluci vybojovali krásné třetí místo. Patří jim veliké poděkování za vzornou reprezentaci školy. Výsledky celého turnaje si můžete prohlédnout zde.

Mgr. Robert Kupka

Úspěšní fotbalisté:

miniatura obrázku z Poháru Josefa Masopusta miniatura obrázku z Poháru Josefa Masopusta

Návrat k menu

Plavecká štafeta měst

Ve středu 7. října se přihlášení studenti naší školy účastnili Plavecké štafety měst. Podpořili tak sportovní úroveň škol a regionu v kategorii měst s počtem obyvatel do dvaceti tisíc. Nejlepšího výkonu dosáhl truhlářský učeň Otta Schlögel. Výkonem 1:48 minut uplaval požadovaných 100 metrů a připsal tak do výsledkové listiny 18 bodů. Tentokrát nás zastupovala jen jedna dívka – Katarína Malá z 1.A. Celkově s výsledky zavládla spokojenost, protože celá naše výprava bez potíží doplavala měřený úsek. Plavat každý mohl libovolným způsobem, bez skoku do vody. Na jaký celkový výsledek to nakonec bylo a jak se Rakovník umístil, vám prozradíme po vyhodnocení a propočtu všech časů. Pro zajímavost: Plaval i zástupce učitelů, Mgr. Kupka dohmátl pro solidních 17 bodů, z naší výpravy druhý nejlepší čas.

Jediným mínusovým bodem celé akce je celkový počet našich zástupců. I přestože ve škole běžela poměrně masivní kampaň, bylo nás celkově v porovnání s ostatními školami málo. Bylo by určitě dobré, aby školu podpořili i reprezentanti dalších tříd a oborů. Vždyť plavání je úžasný sport, který se dá provozovat v každém věku, a zvláště v letošním létě jste si ho určitě dost užili.

Jak to všechno dopadlo, se dozvíte na www.info-sport.cz.

Mgr. Robert Kupka

Několik fotografií:

miniatura obrázku z Plavecké štafety měst miniatura obrázku z Plavecké štafety měst miniatura obrázku z Plavecké štafety měst miniatura obrázku z Plavecké štafety měst miniatura obrázku z Plavecké štafety měst

Návrat k menu

Atletické závody – Corny

Dne 16. září 2015 se na stadionu 3. ZŠ Rakovník konaly atletické závody středních škol našeho okresu. Z naší školy se zúčastnilo jedno družstvo dívek ve složení: Nikola Nanárová, Jindřiška Skleničková, Katarína Malá, Dominika Švarcová, Nikola Kubeková, Šárka Krejčová, Anna Gillerová, Jaroslava Malcová, Natálie Sterziková, Anna Hanzlová, Jessica Moraisová a jedno družstvo chlapců ve složení: Jan Giller, David Vrbata, Jan Drahoňovský, Tomáš Čech, Jan Svozil, Michal Netušil, Jan Fujera, Václav Vladyka, Lukáš Mahnert.

Po velmi dobrých výkonech dívky skončily na 5. místě a chlapci na 7. místě. Vynikajícího výkonu dosáhla Šárka Krejčová ze 3. B ve vrhu koulí. Výkonem 9,76 m porazila své soupeřky a zvítězila v této disciplíně.

Žáci ze tříd 2.NA a 1.N byli vybráni k pomoci spoluorganizování závodu a odvedli velmi dobrou práci. Pomáhali při stavbě stanovišť, zapisování výsledků a závěrečném úklidu na hřišti.

GRATULUJEME A DĚKUJEME ZA VÝBORNOU REPREZENTACI ŠKOLY!

Mgr. Markéta Mikulec Hůlová

Můžete si prohlédnout několik fotografií:

miniatura obrázku z atletických závodů Corny miniatura obrázku z atletických závodů Corny miniatura obrázku z atletických závodů Corny miniatura obrázku z atletických závodů Corny miniatura obrázku z atletických závodů Corny miniatura obrázku z atletických závodů Corny

Návrat k menu

Návštěva Nižboru

Úterý 10. května zpestřila žákům 2. ročníku oboru Cestovní ruch a stravovací služby exkurze do sklárny v obci Nižbor, místního zámku a pěší procházka k nádražní restauraci herce Tomáše Hanáka.

Nejprve měli žáci možnost nahlédnout do procesu výroby v nižborské sklárně. Sklárna se specializuje na ruční výrobu broušeného olovnatého křišťálu, její výrobky vznikají i na speciální objednávku. Jsou mezi nimi oficiální státní dary určené významným zahraničním návštěvám, ale i prestižní ocenění předávaná nejlepším sportovcům či umělcům. V autobuse jsme se od průvodce dozvěděli o historii sklářství v Čechách, přímo ve sklárně jsme pak měli možnost projít si celý provoz a seznámit se tak s jednotlivými fázemi výrobního postupu i nelehkou prací zaměstnanců sklárny.

Po prohlídce sklárny žáky čekala pěší procházka do mírného kopečku k zámku Nižbor, kde je již několik let zřízeno Keltské informační centrum, které se stalo střediskem nejen kultury dávno zaniklé, ale i Keltství nově se probouzejícího. Dobré jídlo a zasloužený odpočinek pak čekal ve stylově zařízené nádražní restauraci herce Tomáše Hanáka

Mgr. Gabriela Vyskočilová

miniatura obrázku z návštěvy v Nižboru miniatura obrázku z návštěvy v Nižboru

Návrat k menu

Senioři v Galerii Samson

Ještě se ani všichni nestihli vrátit zpátky, protože jejich auto se muselo vracet několikrát, aby převezlo všechny seniory na invalidních vozíčkách, a již celý domov věděl, že akce byla úžasná.

I tak studený den, jakým byl 25. duben letošního roku, může být krásný. Právě tehdy se totiž setkaly skupiny lidi, kteří se běžně nesetkávají. Studenti Integrované střední školy v Rakovníku pod vedením Mgr. Vyskočilové pozvali do Samson galerie obyvatele místního domova seniorů. V galerii našla zázemí jejich putovní výstava fotek, které studenti nafotili na zájezdu ve Velké Británii, a tak se rozhodli tento prostor využít a uspořádat tam besedu právě pro seniory.

Součástí programu byla krátká prezentace fotografií a povídání o místech, které studenti navštívili. Naši starší spoluobčané nás překvapili svou spontánností, když povídali o svém cestování nebo když se zapojili i do části programu, kde studentky školy zpívaly písničky. Výběr písniček byl záměrně volen tak, aby se seniorům líbil. Součástí besedy byl i kvíz zaměřený na téma cestování, kdy studenti museli sami přiznat, že znalosti našich starších spoluobčanů jsou neuvěřitelné.

Nejde jen o to pobavit někoho, ale také ukázat těm mladším, že věkově starší lidé se také rádi baví a že je potřeba zpestřovat jim i tuto etapu jejich života.

Poděkování tentokrát jmenovitě: Barunka Bartošová, Kája Kozáková, Markéta Jeremiasová, Terezka Lenčešová a moderátoři Lukáš Zablocky a Daniel Kaleja. Úžasné odpoledne s vámi, jedinečná akce a nejkrásnější na tom bylo, že to mělo smysl a že to potěšilo naše starší spoluobčany z Domova seniorů v Rakovníku. A také děkujeme Kateřině Brunclíkové a Ivetě Gebhartové, aktivizačním pracovnicim v Domově seniorů, protože dělají úžasnou práci, která vůbec není doceněná.

Bára Bartošová, studentka 2. CR:I já moc děkuji, že jsem se mohla zúčastnit této akce, už jen jako zpěvulka, a hlavně ve mně za dnešek hřálo nejen to, že si tak suprově s námi zazpívali, ale že i přes tento věkový rozdíl z těchto lidí dokáže zářit pořád taková upřímná radost, a to mě velmi těšilo! Bylo to skvělé!

Mgr. Gabriela Vyskočilová

miniatura obrázku z besedy se seniory miniatura obrázku z besedy se seniory miniatura obrázku z besedy se seniory miniatura obrázku z besedy se seniory miniatura obrázku z besedy se seniory miniatura obrázku z besedy se seniory miniatura obrázku z besedy se seniory miniatura obrázku z besedy se seniory miniatura obrázku z besedy se seniory miniatura obrázku z besedy se seniory miniatura obrázku z besedy se seniory miniatura obrázku z besedy se seniory miniatura obrázku z besedy se seniory miniatura obrázku z besedy se seniory miniatura obrázku z besedy se seniory miniatura obrázku z besedy se seniory miniatura obrázku z besedy se seniory miniatura obrázku z besedy se seniory miniatura obrázku z besedy se seniory miniatura obrázku z besedy se seniory miniatura obrázku z besedy se seniory miniatura obrázku z besedy se seniory miniatura obrázku z besedy se seniory miniatura obrázku z besedy se seniory miniatura obrázku z besedy se seniory miniatura obrázku z besedy se seniory miniatura obrázku z besedy se seniory miniatura obrázku z besedy se seniory

Návrat k menu

Závěrečné zkoušky

Každým rokem začátkem června žáci třetích ročníků učebních oborů dokazují při praktických závěrečných zkouškách, že si osvojili dostatečné dovednosti a znalosti ve svém oboru. Díky paní učitelce odborného výcviku Janě Růžičkové si můžete prohlédnout první fotografie žákyň při přípravě pokrmů a jejich prezentaci.

miniatura obrázku z praktických závěrečných zkoušek miniatura obrázku z praktických závěrečných zkoušek miniatura obrázku z praktických závěrečných zkoušek miniatura obrázku z praktických závěrečných zkoušek miniatura obrázku z praktických závěrečných zkoušek miniatura obrázku z praktických závěrečných zkoušek miniatura obrázku z praktických závěrečných zkoušek miniatura obrázku z praktických závěrečných zkoušek

Návrat k menu

Slet čarodějnic ve školní jídelně

Nadcházející poslední dubnový večer spojený s čarodějnickými slety připomněla všem strávníkům obsluha ve školní jídelně v pátek 29. dubna. Poznáte je? Škoda, že na fotografiích nevynikne chrup čarodějnice ve velkém klobouku. Paní učitelce odborného výcviku Bc. Romaně Polcarové to velmi slušelo.

miniatura obrázku ze školní jídelny 29. dubna miniatura obrázku ze školní jídelny 29. dubna miniatura obrázku ze školní jídelny 29. dubna miniatura obrázku ze školní jídelny 29. dubna miniatura obrázku ze školní jídelny 29. dubna miniatura obrázku ze školní jídelny 29. dubna miniatura obrázku ze školní jídelny 29. dubna

Návrat k menu

Návštěva výstavy Titanic

Naše škola navštívila zajímavou výstavu Titanicu. Chci poděkovat paní učitelce Mirce Růžičkové za spolupráci při organizaci a studentům za jejich zájem a výborné chování. Také bych chtěla poděkovat Barboře Poborské a Danielu Kalejovi za jejich profesionální přístup, jakým se zhostili role průvodců. Děkuji také studentům za jejich články a názory, které tady také najdete.

Mgr. Gabriela Vyskočilová

Zajímavá plavba

Dne 16. března 2016 jsme se vydali s naší školou na plavbu Titanicem. Určitě si říkáte, jak je to možné, vždyť Titanic je už dávno pod hladinou Atlantiku. To je sice pravda, ale do Prahy zavítala výstava, kde se nacházejí nálezy právě z této lodi. Její tvůrci se rozhodli, že návštěvníkům prohlídku udělají zajímavější a hravější. Při vstupu každý návštěvník získal palubní lístek podobný tomu, jaký byl v roce 1912 potřeba, abyste se mohli vydat Titanicem na moře.

Celý den jsem se těšil, až vyrazíme. A když jsme konečně vyjeli, nemohl jsem se dočkat, až tam budeme. Na místě jsme už byli všichni natěšení na to, co nás čeká. Hned jak jsme vstoupili, ujal se nás pán, který nám dal veškeré informace potřebné k výstavě. Rozdal nám palubní lístky a můj život na Titanicu mohl začít. Byl jsem tedy žena a jmenoval jsem se Mrs. Hudson J. C. Allison, bylo mi 25 let a cestoval jsem se svým manželem, dvěma dětmi a čtyřmi služkami. Všichni jsme cestovali první třídou v kajutách C-22/24/26.

Na Titanicu jsme se vraceli domů do Kanady, protože můj manžel byl na služební cestě. Cestou zpátky jsem vybírala služebnictvo do našich dvou rezidencí. Neměla jsem však štěstí, v onen den jsem nepřežila.

Toto byl můj život na Titanicu, ale celá výstava byla opravdu velmi zajímavá. Prošli jsme se chodbou první třídy a třetí třídy, viděli jsme krásné artefakty vylovené přímo z vraku lodi, sáhli si na ledovec a dokonce jsme se dotkli i kousku Titanicu.

Na konci výstavy byla velká cedule a na ní byli napsáni všichni cestující. Až právě tady, na této ceduli jsme se dozvěděli, zda jsme byli zachráněni nebo jsme zahynuli.

Tvůrcům výstavy bych chtěl moc poděkovat. Bylo to opravdu moc hezké a zajímavé.

Lukáš Záblocký (student nástavbového oboru Podnikání)

Jak viděli výstavu naši studenti:

Upozorňujeme, že se jedná o doslovný přepis zodpovězených dotazů na FACEBOOKU.

Já osobně jsem z toho ještě teď unesená, i když je to už týden. Byl to pro mě neskutečný a nepopsatelný zážitek! Jsem opravdu hrozný závislák na Titanicu a dostat se na tuto výstavu bylo něco jako můj sen, který mi tato škola pomohla uskutečnit! Za což hrozně moc děkuju. Líbila se mi celá výstava, už jen proto, že Titanic je moje velká srdeční záležitost! Viděla jsem film 32x a do toho ta výstava! No nemám slov prostě. Zážitek na celý život a nikdy na to nezapomenu! Emotikona heart.

Adéla Sirotková (studijní obor CESTOVNÍ RUCH a STRAVOVACÍ SLUŽBY)

Výstava Titanicu byla pro mě trošku jako stroj času. Podíval jsem se do úplně jiné doby a to se vším všudy. Měl jsem možnost vžít se do člověka, který na Titanicu cestoval, a prohlédnout si prostory, které byly přesnými napodobeninami prostorů na Titanicu, a to je zážitek na celý život. Navíc možnost prohlédnout si předměty lidí, které byly vyloveny ze dna moře. Předměty, které mají svůj vlastní příběh, to nemůžete jen tak každý den. Myslím si, že určitě stojí za to navštívit výstavu Titanicu.

Daniel Kaleja (studijní obor CESTOVNÍ RUCH a STRAVOVACÍ SLUŽBY)

Asi bych začala tím, co se mi moc nelíbilo, aspoň to bude mít lepší závěr. Tak rozhodně jsem od toho čekala více. Myslela jsem si, že tam bude více udělaných místností a průchodů, jak to bylo na tom Titaniku. Ano, asi by to vyšlo mnohem dráž, ale i tak to udělat, přece jen když už se něco takového dělá, je to přece legenda, tak proč to neudělat o něco více reálnější. To je asi tak jediné, co bych vytkla. Nejvíce mně to zamrzelo a čekala jsem, že by to tak mohlo být. Ano super s tím jakože telefonem na to odposlouchávání. Pak ta vstupenka, jako na vstup, paráda, anebo ledovec, parádní zkouška teploty a ten závěr s tím fotokoutkem. Ale jak říkám, čekala jsem od toho víc, je to škoda, ale každý to má přece jen jinak.

Soňa Matějovská (učební obor kuchař – číšník

Takže za prvé, líbilo se mi moc, jak to měli připravený, dozvěděl jsem se spoustu nových věcí a dokonce jsem i přežil na Titaniku, tak jsem za to strašně rád. Nelíbilo se mi, že jsme měli málo času na prohlídku.

Michal Netušil (učební obor kuchař – číšník

Líbilo se mi tam toho dost, zajímavé provedení těch telefonů, pěkný krátký film, hezké byly repliky pokojů a chodeb, napodobenina ledovců a líbilo se mi, že tam nebylo narváno, že se dalo v klidu pohybovat. Nelíbilo se mi to, že tam bylo předražené občerstvení a bylo i drahé. Nebo suvenýry byly předražené.

Honza Fujera (studijní obor CESTOVNÍ RUCH a STRAVOVACÍ SLUŽBY)

Jestli jste se na výstavu Titanicu nedostali, máme pro vás spoustu fotografií:

miniatura obrázku z výstavy Titanic v Praze miniatura obrázku z výstavy Titanic v Praze miniatura obrázku z výstavy Titanic v Praze miniatura obrázku z výstavy Titanic v Praze miniatura obrázku z výstavy Titanic v Praze miniatura obrázku z výstavy Titanic v Praze miniatura obrázku z výstavy Titanic v Praze miniatura obrázku z výstavy Titanic v Praze miniatura obrázku z výstavy Titanic v Praze miniatura obrázku z výstavy Titanic v Praze miniatura obrázku z výstavy Titanic v Praze miniatura obrázku z výstavy Titanic v Praze miniatura obrázku z výstavy Titanic v Praze miniatura obrázku z výstavy Titanic v Praze miniatura obrázku z výstavy Titanic v Praze miniatura obrázku z výstavy Titanic v Praze miniatura obrázku z výstavy Titanic v Praze miniatura obrázku z výstavy Titanic v Praze miniatura obrázku z výstavy Titanic v Praze miniatura obrázku z výstavy Titanic v Praze miniatura obrázku z výstavy Titanic v Praze miniatura obrázku z výstavy Titanic v Praze miniatura obrázku z výstavy Titanic v Praze miniatura obrázku z výstavy Titanic v Praze miniatura obrázku z výstavy Titanic v Praze miniatura obrázku z výstavy Titanic v Praze miniatura obrázku z výstavy Titanic v Praze miniatura obrázku z výstavy Titanic v Praze miniatura obrázku z výstavy Titanic v Praze miniatura obrázku z výstavy Titanic v Praze miniatura obrázku z výstavy Titanic v Praze miniatura obrázku z výstavy Titanic v Praze miniatura obrázku z výstavy Titanic v Praze miniatura obrázku z výstavy Titanic v Praze miniatura obrázku z výstavy Titanic v Praze miniatura obrázku z výstavy Titanic v Praze miniatura obrázku z výstavy Titanic v Praze miniatura obrázku z výstavy Titanic v Praze miniatura obrázku z výstavy Titanic v Praze miniatura obrázku z výstavy Titanic v Praze miniatura obrázku z výstavy Titanic v Praze miniatura obrázku z výstavy Titanic v Praze miniatura obrázku z výstavy Titanic v Praze miniatura obrázku z výstavy Titanic v Praze miniatura obrázku z výstavy Titanic v Praze miniatura obrázku z výstavy Titanic v Praze miniatura obrázku z výstavy Titanic v Praze miniatura obrázku z výstavy Titanic v Praze miniatura obrázku z výstavy Titanic v Praze miniatura obrázku z výstavy Titanic v Praze miniatura obrázku z výstavy Titanic v Praze miniatura obrázku z výstavy Titanic v Praze miniatura obrázku z výstavy Titanic v Praze miniatura obrázku z výstavy Titanic v Praze miniatura obrázku z výstavy Titanic v Praze miniatura obrázku z výstavy Titanic v Praze miniatura obrázku z výstavy Titanic v Praze miniatura obrázku z výstavy Titanic v Praze miniatura obrázku z výstavy Titanic v Praze miniatura obrázku z výstavy Titanic v Praze miniatura obrázku z výstavy Titanic v Praze miniatura obrázku z výstavy Titanic v Praze miniatura obrázku z výstavy Titanic v Praze miniatura obrázku z výstavy Titanic v Praze miniatura obrázku z výstavy Titanic v Praze miniatura obrázku z výstavy Titanic v Praze miniatura obrázku z výstavy Titanic v Praze miniatura obrázku z výstavy Titanic v Praze miniatura obrázku z výstavy Titanic v Praze miniatura obrázku z výstavy Titanic v Praze miniatura obrázku z výstavy Titanic v Praze miniatura obrázku z výstavy Titanic v Praze

Návrat k menu

Matematický Klokan 2016

Výborných výsledků dosáhli naši žáci v MATEMATICKÉM KLOKANU 2016. Soutěže se účastnili žáci učebních oborů, samozřejmě, že někteří pouze na zkoušku. Přesto se v naší škole našli i mezi učni úspěšní řešitelé. Vzhledem k malému počtu hodin matematiky je to skvělý úspěch. Zároveň to pro ně byla průprava k nástavbovému studiu, kde tito žáci předběžně plánují maturovat z matematiky.

V okresním měření v kategorii JUNIOR dosáhl JAN TIERBERGER (2.A obor truhlář) na dělené čtvrté místo a MICHAL NETUŠIL (1.B obor kuchař, číšník) na dělené osmé místo. Několik dalších žáků z 1.A zůstalo těsně za první desítkou. Celkem tuto kategorii úspěšně vyřešilo 85 studentů středních škol okresu.

V kategorii STUDENT podtrhl úspěch naší školy OTTA SCHLÖGEL (3. A obor truhlář) děleným devátým místem. Zdeněk Hrouda a Filip Vaněk ( 3. A obor kominík) zůstali před branou první desítky na 11. – 12. místě. V této kategorii bylo úspěšných řešitelů padesát sedm.

Blahopřejeme!

Mgr. Robert Kupka

Návrat k menu

Stavební veletrh STAVOTECHT v Olomouci

Dne 31. března 2016 žáci 3.A a 1.A , učební obory zedník, truhlář, kominík, navštívili 51. stavební veletrh Stavotecht v Olomouci na výstavišti Flora. Doprovázeli je učitelé odborných předmětů a odborného výcviku Mgr. Petr Rédl a Emil Hanych. Z Prahy do Olomouce se projeli žáci pendolinem.

Veletrh byl rozdělen do tří stavebně technických kategorií: Stavební část, Dřevo a stavby a Úsporné technologie přírodních zdrojů. Žáci se seznámili s novými materiály a technologiemi ve svých oborech. Po návštěvě veletrhu si prohlédli také část města Olomouce.

Zpáteční cesta pendolinem z Olomouce do Prahy rychle uběhla. Návštěva veletrhu v Olomouci se vydařila.

Emil Hanych

Návrat k menu

Olympiáda z anglického jazyka v Lounech

Po několikaleté pauze se studenti naší školy Marek Sedláček ze třídy 1CR a Marián Bok ze třídy 2CR a náhradník Daniel Kaleja rozhodli reprezentovat školu na jazykové olympiádě pro střední odborné školy na Obchodní akademii a Střední odborné škole generála Františka Fajtla v Lounech.

V úterý 15. března 2016 ráno v brzkých hodinách, kdy je pani učitelky Vyskočilová a Hůlová přijely neplánovaně dřív vzbudit na internát, začalo jejich dobrodružství. Po příjezdu do Loun je ve škole čekalo slavnostní zahájení a pak již samotná soutěž, kde na ně čekala písemná část skládající se ze tří částí: listening, reading a use of English. Musíme ještě dodat, že zadání bylo o úroveň vyšší, než je současná státní maturita, a že soutěžící byli i ze starších ročníků. Marek Sedláček obsadil 32. místo a Marián Bok 39. místo. Chceme jim poděkovat, že se akce zúčastnili, a těšíme se, že po letošním zkušebním kole budou příští rok opět naši školu reprezentovat.

Mgr. Gabriela Vyskočilová

miniatura obrázku z jazykové olympiády v Lounech miniatura obrázku z jazykové olympiády v Lounech miniatura obrázku z jazykové olympiády v Lounech miniatura obrázku z jazykové olympiády v Lounech miniatura obrázku z jazykové olympiády v Lounech miniatura obrázku z jazykové olympiády v Lounech

Návrat k menu

Snowboardový a lyžařský výcvikový kurz v Božím Daru

LSVK 2016 proběhl velmi zdárně a úspěšně. Všichni účastníci splnili základy lyžařského a snowboardového výcviku. Dokonce i běžky se nám zalíbily a byly na ně podmínky. Ten, kdo se vrátil na Boží Dar po loňském roce, určitě nelitoval a své dovednosti zdokonalil. Kurz byl navíc umocněn tím, že proběhl bez úrazu. Mnozí už přemýšleli o účasti v příštím roce. Podle předběžných jednání si můžete rezervovat odjezdové datum 14. leden 2017. Děkuji všem studentům za solidní vystupování a chování a těším se na další společné akce.

Mgr. Robert Kupka, vedoucí kurzu

miniatura obrázku z lyžařského výcvikového kurzu v Krušných horách miniatura obrázku z lyžařského výcvikového kurzu v Krušných horách miniatura obrázku z lyžařského výcvikového kurzu v Krušných horách miniatura obrázku z lyžařského výcvikového kurzu v Krušných horách miniatura obrázku z lyžařského výcvikového kurzu v Krušných horách miniatura obrázku z lyžařského výcvikového kurzu v Krušných horách miniatura obrázku z lyžařského výcvikového kurzu v Krušných horách miniatura obrázku z lyžařského výcvikového kurzu v Krušných horách miniatura obrázku z lyžařského výcvikového kurzu v Krušných horách miniatura obrázku z lyžařského výcvikového kurzu v Krušných horách miniatura obrázku z lyžařského výcvikového kurzu v Krušných horách miniatura obrázku z lyžařského výcvikového kurzu v Krušných horách miniatura obrázku z lyžařského výcvikového kurzu v Krušných horách miniatura obrázku z lyžařského výcvikového kurzu v Krušných horách miniatura obrázku z lyžařského výcvikového kurzu v Krušných horách miniatura obrázku z lyžařského výcvikového kurzu v Krušných horách miniatura obrázku z lyžařského výcvikového kurzu v Krušných horách

Návrat k menu

Ohlédnutí za plesem

Maturitní a absolventský ples máme šťastně za sebou. Byl to po delší době opět ples naší školy pořádaný v KC Rakovník a byl první z letošních středoškolských plesů v Rakovníku. Jakubovi Novému ze 2. NA se podařilo přesvědčit končící třídy nástavbového studia a učebního oboru kuchař – číšník o tom, že je třeba uspořádat jeden společný ples. Jak říká v rozhovoru pro Rakovnický deník, po shlédnutí filmu Velký Gatsby loni na jaře bylo jasné i téma plesu – třicátá léta minulého století.

Ve fotogalerii Rakovnického deníku si můžete prohlédnout sto šestnáct fotografíí a videí, které na plese pořídila paní Šárka Hoblíková. Také si můžete přečíst článek Šárky Hoblíkové o plesu ISŠ.

Ples skončil, je třeba se intenzivně připravovat na maturitní a závěrečné zkoušky. Ať vám na něj zůstanou krásné vzpomínky a hodně úspěchů v dalším životě!

RNDr. Milena Knappová

Vzpomínáme na ples:

miniatura obrázku z plesu ISŠ 9. ledna 2016 v KC Rakovník miniatura obrázku z plesu ISŠ 9. ledna 2016 v KC Rakovník miniatura obrázku z plesu ISŠ 9. ledna 2016 v KC Rakovník miniatura obrázku z plesu ISŠ 9. ledna 2016 v KC Rakovník miniatura obrázku z plesu ISŠ 9. ledna 2016 v KC Rakovník miniatura obrázku z plesu ISŠ 9. ledna 2016 v KC Rakovník miniatura obrázku z plesu ISŠ 9. ledna 2016 v KC Rakovník miniatura obrázku z plesu ISŠ 9. ledna 2016 v KC Rakovník miniatura obrázku z plesu ISŠ 9. ledna 2016 v KC Rakovník miniatura obrázku z plesu ISŠ 9. ledna 2016 v KC Rakovník miniatura obrázku z plesu ISŠ 9. ledna 2016 v KC Rakovník miniatura obrázku z plesu ISŠ 9. ledna 2016 v KC Rakovník miniatura obrázku z plesu ISŠ 9. ledna 2016 v KC Rakovník miniatura obrázku z plesu ISŠ 9. ledna 2016 v KC Rakovník miniatura obrázku z plesu ISŠ 9. ledna 2016 v KC Rakovník miniatura obrázku z plesu ISŠ 9. ledna 2016 v KC Rakovník miniatura obrázku z plesu ISŠ 9. ledna 2016 v KC Rakovník miniatura obrázku z plesu ISŠ 9. ledna 2016 v KC Rakovník miniatura obrázku z plesu ISŠ 9. ledna 2016 v KC Rakovník miniatura obrázku z plesu ISŠ 9. ledna 2016 v KC Rakovník miniatura obrázku z plesu ISŠ 9. ledna 2016 v KC Rakovník miniatura obrázku z plesu ISŠ 9. ledna 2016 v KC Rakovník miniatura obrázku z plesu ISŠ 9. ledna 2016 v KC Rakovník miniatura obrázku z plesu ISŠ 9. ledna 2016 v KC Rakovník miniatura obrázku z plesu ISŠ 9. ledna 2016 v KC Rakovník miniatura obrázku z plesu ISŠ 9. ledna 2016 v KC Rakovník miniatura obrázku z plesu ISŠ 9. ledna 2016 v KC Rakovník miniatura obrázku z plesu ISŠ 9. ledna 2016 v KC Rakovník miniatura obrázku z plesu ISŠ 9. ledna 2016 v KC Rakovník miniatura obrázku z plesu ISŠ 9. ledna 2016 v KC Rakovník miniatura obrázku z plesu ISŠ 9. ledna 2016 v KC Rakovník miniatura obrázku z plesu ISŠ 9. ledna 2016 v KC Rakovník miniatura obrázku z plesu ISŠ 9. ledna 2016 v KC Rakovník miniatura obrázku z plesu ISŠ 9. ledna 2016 v KC Rakovník miniatura obrázku z plesu ISŠ 9. ledna 2016 v KC Rakovník miniatura obrázku z plesu ISŠ 9. ledna 2016 v KC Rakovník miniatura obrázku z plesu ISŠ 9. ledna 2016 v KC Rakovník miniatura obrázku z plesu ISŠ 9. ledna 2016 v KC Rakovník miniatura obrázku z plesu ISŠ 9. ledna 2016 v KC Rakovník

Návrat k menu

Vánoční dopoledne

Pátek 18. prosince nebyl vzhledem k počasí právě vánoční den, ale nevadilo nám to při našem VÁNOČNÍM POSEZENÍ U NÁS NA JIRKOVĚ. Každá třída se snažila pobavit a navíc se nám POVEDLO udělat i něco hezkého. Obyčejným sběrem víček se nám aspoň trochu povedlo pomoci někomu, kdo to potřebuje. Chci všem studentům a učitelům poděkovat za dnešní dopoledne.

Mgr. Gabriela Vyskočilová

miniatura obrázku z vánočního posezení miniatura obrázku z vánočního posezení

Návrat k menu

Exkurze do Drážďan

Ve čtvrtek 17. prosince 2015 jsme se vydali na jazykovou exkurzi do Drážďan, hlavního města Saska. Městem protéká řeka Labe, která odděluje staré město od nového. Paní učitelka Mgr. Cermanová nám ukázala dominanty města – např. Semperoper, Zwinger, Kathedrale, Residenzschloss, Fürstenzug a Frauekirche. Poté jsme se všichni vydali na nákupy, zajímal nás hlavně Primark. Město ukrývá spoustu historických památek, které určitě stojí za prohlídku. Večerní rozlučka s Drážďany na místních vánočních trzích byla krásným zakončením dne. Všichni jsme si výlet užili a rádi Drážďany navštívíme znovu.

Mgr. Gabriela Vyskočilová

miniatura obrázku z exkurze do Drážďan miniatura obrázku z exkurze do Drážďan

Návrat k menu

Exkurze Karlovy Vary – co všechno se dá zažít za jeden den

Studenti Integrované střední školy odjíždějí 14. prosince 2015 ráno v 8.00 hodin do Karlových Varů. Proč právě tam?, řeknete si, každý už tam byl. Většina tam asi byla, to je pravda, ale co tam bezpečně známe, je asi jen umístění McDonaldu. Nám se ale v tento příjemný den povedlo zjistit, jak to bylo s tajným receptem na známý český likér Becherovku, který se tady vyrábí. Kolik litrů ročně se vyrobí, kolik bylin je na výrobu becherovky potřeba, kolik let se vůbec tento likér vyrábí a velké množství dalších informací, které nám ochotně sdělila průvodkyně v Muzeu Jana Bechera.

Dalším naším cílem byl hotel Thermal. Chceme poděkovat pani Tamaře Klein, která nás ochotně provedla hotelem. Měli jsme možnost dostat se na místa, kam se běžně nedostaneme. Vzhledem k tomu, že právě tady v hotelu probíhá předávání filmových cen na známém Karlovarském filmovém festivalu, tak promenáda po červeném koberci, po kterém obvykle chodí známé filmové hvězdy, byla pro studenty obrovským zážitkem.

Pak nás čekala procházka centrem a odjezd do Vánočního domu v Doubí. Pokud chcete zažít atmosféru vánoční pohádky, tak právě tady je to pravé místo. Podívejte se na naše fotky, kousek té pohádkové atmosféry tam je.

Mgr. Gabriela Vyskočilová

miniatura obrázku z exkurze do Karlových Varů miniatura obrázku z exkurze do Karlových Varů

Návrat k menu

Mikulášská nadílka ve školní jídelně

V pátek 4. prosince ve školní jídelně obsluhovali čert a anděl a pobíhala čertice s velkým pytlem. Za básničku či písničku rozdávala mikulášskou nadílku. Nápad byl příjemným překvapením a vytržením ze starostí všedních dnů. Všem zúčastněným děkujeme.

Pokud jste se ten den do školní jídelny nedostali, prohlédněte si čerty a anděla alespoň na fotografiích:

miniatura obrázku z Mikulášské nadílky ve školní jídelně miniatura obrázku z Mikulášské nadílky ve školní jídelně miniatura obrázku z Mikulášské nadílky ve školní jídelně miniatura obrázku z Mikulášské nadílky ve školní jídelně

Návrat k menu

Větrníkový den

Dne 21. listopadu celá Evropa vzpomíná na nemocné cystickou fibrózou.

Rok se sešel s rokem a Větrníkový den na podporu nemocných cystickou fibrózou byl opět tady. Tato akce probíhá každoročně dne 21. listopadu, kdy se Česká republika připojuje k Evropskému dni pro cystickou fibrózu, který probíhá v podobě benefičních a informačních akcí v řadě evropských zemí. Zapojili jsme se i my!

Této akce se naše škola zúčastnila již podruhé. Způsob zapojení není složitý. Úkolem je vyrobit v pátek 21. listopadu větrník (velký, malý, papírový, látkový, pečený z těsta apod.) Hotové větrníky se pak mohly vystavit v prostorách školy nebo se z nich mohly vytvořit sochy, osázet pozemek, ozdobit strom na dvoře, zkrátka nápadům se meze nekladly. Důležité bylo vše pečlivě zdokumentovat a obrázky poslat do Klubu nemocných cystickou fibrózou. Klub je pak zveřejňuje na webových stránkách a jeden z obrázků se stane výhercem, který obdrží dárek od patrona akce – známého herce Ivana Trojana.

Fotografie jsme odeslali a vy je můžete zkusit najít na stránkách http://www.cfklub.cz. Děkujeme všem zúčastněným třídám.

Mgr. Ilona Musilová, Ing. Věra Robová, Mgr. Ing. Jaroslav Krob

Kvůli silnému dešti se nemohla akce uskutečnit na hřišti. Živé větrníky vznikly v zasedací místnosti.

miniatura obrázku z Větrníkového dne miniatura obrázku z Větrníkového dne

Návrat k menu

English Travelling

Dne 11. listopadu 2015 proběhl na naši škole 3. ročník anglické soutěže ENGLISH TRAVELLING, která ale v žádném případě není jen o anglické gramatice. Je to soutěž pro žáky 8. a 9. ročníků základních škol našeho okresu a příští rok doufáme, že i mimo něj. Soutěž se nám z roku na rok rozrůstá, z čehož máme upřímnou radost. Letošního ročníku se zúčastnilo 15 tříčlenných týmů z osmi základních škol: 2. ZŠ Rakovník, 3. ZŠ Rakovník, ZŠ a MŠ Nové Strašecí, ZŠ a MŠ Kounov, ZŠ a MŠ Křivoklát, ZŠ a MŠ Slabce, ZŠ a MŠ Lubná, ZŠ a MŠ Řevničov.

Žáky základních škol je nutné pro jejich všeobecné znalosti, které již ve svém věku mají, pochválit. Velké poděkování zaslouží jejich učitelé. Nejen za to, jak se jim věnují, ale že jsou ochotni je na podobnou soutěž doprovázet. Víme, že zejména pro školy mimo Rakovník je to složitější. V letošním ročníku chci učitelům základních škol obzvlášť poděkovat, protože soutěž byla členěna již na více části, a právě jejich spolupráce byla opravdu velkou pomocí pro průběh celé soutěže.

V neposlední řadě chci poděkovat našim studentům oboru Cestovní ruch a stravovací služby 1.CR a 2.CR za přípravu a organizaci celé soutěže a také za to, že měli odvahu několikrát si stoupnout před téměř 70 lidí, zazpívat pro ně a bavit je a celé středeční dopoledne je po škole doprovázet. Z nástavbového studia chci poděkovat Lukáši Záblockému, na kterého jsem se mohla spolehnout a který se postaral spolu s Danielem Kalejou o perfektní průběh soutěže.

Ceny, které účastnici obdrželi, nám poskytla firma Procter&Gamble, Středočeský kraj, Integrovaná střední škola Rakovník.

Mgr. Gabriela Vyskočilová

Prohlédněte si několik obrázků z English Travelling:

miniatura obrázku ze soutěže English Travelling miniatura obrázku ze soutěže English Travelling miniatura obrázku ze soutěže English Travelling miniatura obrázku ze soutěže English Travelling miniatura obrázku ze soutěže English Travelling miniatura obrázku ze soutěže English Travelling miniatura obrázku ze soutěže English Travelling miniatura obrázku ze soutěže English Travelling miniatura obrázku ze soutěže English Travelling miniatura obrázku ze soutěže English Travelling

Návrat k menu

JIRKOVSKÁ SOVIČKA DOLETĚLA DO ANGLIE

Je to havran nebo vrána? Jde vyfotit mobilem vodopád? Proč vede dlážděná cesta do moře? Co to je za bubliny? To je moucha? To je poskládané z praček?

Možná i další otázky vás mohou napadnout při prohlídce výstavy fotografií „Jirkovská sovička doletěla do Anglie“, která je nyní umístěna v kavárně Adolf Engel v Rakovníku v Trojanově ulici. Výstava navazuje na zářijový zájezd studentů Integrované střední školy Rakovník do Velké Británie.

Studenti nafotili převážně mobilními telefony zajímavé snímky a ve středu 4. listopadu 2015 se konala vernisáž vybraných fotografií. Zároveň si studenti oboru cestovní ruch a stravovací služby pod vedením Mgr. Vyskočilové nacvičovali, jak takovouto akci organizovat.

Tuto putovní výstavu je možné navštívit do konce listopadu právě v této kavárně, později v Městské knihovně v Rakovníku, v prostorách muzea v kavárně Samson a samozřejmě přímo v prostorách Integrované střední školy.

Najděte si v podzimním období trochu času a přijďte se podívat na barevná fota a odpočinout si přitom od šedé reality podzimních dnů.

Mgr. Gabriela Vyskočilová

Několik obrázků z vernisáže výstavy fotografií:

miniatura obrázku z vernisáže výstavy fotografií miniatura obrázku z vernisáže výstavy fotografií miniatura obrázku z vernisáže výstavy fotografií miniatura obrázku z vernisáže výstavy fotografií miniatura obrázku z vernisáže výstavy fotografií

Návrat k menu

Učňovské závěrečné zkoušky

Podzimním termínem byly završeny závěrečné zkoušky učňovských oborů. Prohlédněte si fotografie z jarních i podzimních závěrečných zkoušek. Všem, kteří získali výuční list ve svém oboru, přejeme mnoho štěstí v životě!

miniatura obrázku ze závěrečných zkoušek miniatura obrázku ze závěrečných zkoušek miniatura obrázku ze závěrečných zkoušek miniatura obrázku ze závěrečných zkoušek miniatura obrázku ze závěrečných zkoušek miniatura obrázku ze závěrečných zkoušek miniatura obrázku ze závěrečných zkoušek miniatura obrázku ze závěrečných zkoušek miniatura obrázku ze závěrečných zkoušek miniatura obrázku ze závěrečných zkoušek miniatura obrázku ze závěrečných zkoušek miniatura obrázku ze závěrečných zkoušek miniatura obrázku ze závěrečných zkoušek miniatura obrázku ze závěrečných zkoušek miniatura obrázku ze závěrečných zkoušek miniatura obrázku ze závěrečných zkoušek miniatura obrázku ze závěrečných zkoušek miniatura obrázku ze závěrečných zkoušek miniatura obrázku ze závěrečných zkoušek miniatura obrázku ze závěrečných zkoušek miniatura obrázku ze závěrečných zkoušek miniatura obrázku ze závěrečných zkoušek miniatura obrázku ze závěrečných zkoušek miniatura obrázku ze závěrečných zkoušek miniatura obrázku ze závěrečných zkoušek miniatura obrázku ze závěrečných zkoušek

Návrat k menu

Zářijová mozaika

Souhrnně si připomeneme zářijové události, kterým není věnován samostatný prostor na jiném místě našeho webu.

Naše škola získala stánek na náměstí při oslavách rakovnického posvícení. Děkujeme městu Rakovník za možnost pochlubit se vlastními výrobky. Posuďte sami, že Jan Drahoňovský a Karolína Brádlová ze 3. B důstojně prezentovali školu:

miniatura obrázku stánku naší školy miniatura obrázku stánku naší školy

16. září se učni oborů zedník, truhlář a kominík podívali do Prahy na mezinárodní stavební veletrhy FOR ARCH. Při návštěvě Prahy je zachytil pan Olič:

miniatura obrázku ze stavebního veletrhu miniatura obrázku ze stavebního veletrhu miniatura obrázku ze stavebního veletrhu

Žáci učebního oboru kuchař, číšník se při laboratorních cvičeních připravují na své budoucí povolání. K dispozici mají novou cvičnou kuchyni a pracovnu stolničení. A co si uvaří, u slavnostně prostřeného stolu určitě skvěle chutná. Podívejte se sami na několik fotografií:

miniatura obrázku z laboratorních cvičení miniatura obrázku z laboratorních cvičení miniatura obrázku z laboratorních cvičení miniatura obrázku z laboratorních cvičení miniatura obrázku z laboratorních cvičení miniatura obrázku z laboratorních cvičení miniatura obrázku z laboratorních cvičení miniatura obrázku z laboratorních cvičení miniatura obrázku z laboratorních cvičení

Návrat k menu

Zájezd studentů do Velké Británie. Výzva 56 Inspirace Evropou – registrační číslo projektu CZ.1.07/1.1.00/56.0827

Ještě ani pořádně nezačal školní rok 2015/16 a skupina 40 studentů naší školy odjela ve středu 2. září na osmidenní výukově–poznávací zájezd do Velké Británie.

Studenti školy spolu s Mgr. Cermanovou, Mgr. Hůlovou, Ing. Mgr. Krobem a Mgr. Vyskočilovou, která celý zájezd organizovala, navštívili místa jako: Salisbury, Old Sarum, Stonehenge, St. Austell, Eden Project, Tintagel, Torquay, Dartmoor – National park, Plymouth Land´s End, St. Michael´s Mount, Penzance, Londýn a jeho hlavní památky.

Součásti zájezdu byla i povinná výuka, která probíhala v městečku St. Austellu v Cornwallu v místním komunitním centru pod záštitou BRITISH COUNCIL. Vyučování bylo zaměřeno zejména na konverzaci a pomohlo nám prolomit ostych a jazykovou bariéru. Studenti si vedli velice zdatně a za své úsilí obdrželi: ENGLISH LANGUAGE CERTIFICATE OF ATTENDANCE a nejlepší z nich pak ještě ENGLISH LANGUAGE CERTIFICATE OF MERIT.

Další zajímavé informace o tomto zájezdu najdete v rubrice Jirkoviny – mimořádné číslo.

Mgr. Gabriela Vyskočilová

Podívejte se na několik fotografií:

miniatura obrázku ze zájezdu do GB miniatura obrázku ze zájezdu do GB miniatura obrázku ze zájezdu do GB miniatura obrázku ze zájezdu do GB miniatura obrázku ze zájezdu do GB miniatura obrázku ze zájezdu do GB miniatura obrázku ze zájezdu do GB miniatura obrázku ze zájezdu do GB miniatura obrázku ze zájezdu do GB miniatura obrázku ze zájezdu do GB miniatura obrázku ze zájezdu do GB

Návrat k menu

Adaptační kurz 2015

ISŠ Rakovník realizuje každý rok počátkem září adaptační a motivační kurz pro první ročníky. Vnímáme jej totiž jako jedinečnou a nepostradatelnou příležitost, jak hravou a zábavnou formou napomoci ke stmelení skupiny jednotlivců a k posílení celého kolektivu.

Příchod jedince do nového kolektivu, vstup do nové školy je jedním z nejdůležitějších a nejnáročnějších kroků v dosavadním životě mladého člověka. V průběhu adaptačních kurzů věnujeme důraz na přenositelnost nabytých zkušeností do běžného školního prostředí, což považujeme za jeden z hlavních cílů našich kurzů.

Program byl jako každý rok zaměřen na podporu vztahů ve skupině, komunikaci a spolupráci mezi spolužáky, byl též o vzájemné toleranci a překročení hranice a potřeby vlastního já. Podpora atmosféry spolupráce a vzájemné tolerance uvnitř skupiny se mimo jiné ukazuje jako nejvíce efektivní způsob prevence rizikového chování ve skupině.

Letos jsme spojili kurz i s účastí na akci Medové posvícení, kterou pořádal spolek Včelí stráž se svým kroužkem Rakovčelaříci, a to na zahradě Československé husitské církve. Zároveň děkujeme firmě CAFEX, v jejíž prostorách se náš kurz z větší části každoročně koná. Zábavně poznávací program si zde každý užil.

Mgr. Ilona Musilová

Několik fotografií z adaptačního kurzu:

miniatura obrázku z adaptačního kurzu miniatura obrázku z adaptačního kurzu miniatura obrázku z adaptačního kurzu miniatura obrázku z adaptačního kurzu miniatura obrázku z adaptačního kurzu miniatura obrázku z adaptačního kurzu miniatura obrázku z adaptačního kurzu miniatura obrázku z adaptačního kurzu miniatura obrázku z adaptačního kurzu miniatura obrázku z adaptačního kurzu miniatura obrázku z adaptačního kurzu miniatura obrázku z adaptačního kurzu miniatura obrázku z adaptačního kurzu miniatura obrázku z adaptačního kurzu miniatura obrázku z adaptačního kurzu miniatura obrázku z adaptačního kurzu miniatura obrázku z adaptačního kurzu miniatura obrázku z adaptačního kurzu miniatura obrázku z adaptačního kurzu miniatura obrázku z adaptačního kurzu miniatura obrázku z adaptačního kurzu miniatura obrázku z adaptačního kurzu miniatura obrázku z adaptačního kurzu

Návrat k menu

Z volnočasových aktivit Domova mládeže:

Jednou z volnočasových aktivit Domova mládeže je trénink kondičního boxu spojený s kruhovými tréninky. Ubytovaní žáci mohou trénovat každý čtvrtek. Že je tréninky baví, je patrné z následujících fotografií:

Ing. Pavla Charvátová

miniatura z tréninku boxu miniatura z tréninku boxu miniatura z tréninku boxu miniatura z tréninku boxu

Návrat k menu

Slavnostní vánoční večeře v Domově mládeže

Pro žáky ubytované v Domově mládeže byla uspořádána ve čtvrtek 17. prosince slavnostní večeře ve školní jídelně. Této večeře se zúčastnilo i vedení školy a vychovatelé Domova mládeže. Podával se řízek s bramborovým salátem.

Slavnostní večeře před odjezdem ubytovaných žáků na vánoční prázdniny se snad stane novou tradicí Domova mládeže.

Ing. Marzena Rojíková

miniatura ze slavnostní večeře Domova mládeže miniatura ze slavnostní večeře Domova mládeže

Návrat k menu

Vánoce v Domově mládeže

Soutěž o nejlépe vánočně vyzdobený pokoj se setkala s velkým ohlasem. Některé stála výzdoba jejich pokojů skutečně hodně času, třeba nalepit na strop snad stovku zlatých hvězdiček určitě chvíli trvalo. Ale výsledek stojí za to. Všechny pokoje jsou slavnostní, útulné, prosycené vánoční atmosférou. Bylo těžké vybrat ten nejhezčí pokoj, posuďte sami:

miniatura vyzdobeného pokoje v Domově mládeže miniatura vyzdobeného pokoje v Domově mládeže miniatura vyzdobeného pokoje v Domově mládeže miniatura vyzdobeného pokoje v Domově mládeže miniatura vyzdobeného pokoje v Domově mládeže miniatura vyzdobeného pokoje v Domově mládeže miniatura vyzdobeného pokoje v Domově mládeže

Návrat k menu

Další číslo Jirkovin je zde:

obálka s obsahem redakce rozhovor s V. Robovou Hlášky učitelů a studentů akce školy jedna další akce školy Sport Sport, druhá část Rozhovory s absolventkami Rozhovory s absolventkami druhá část Křížovka K zamyšlení Závěr, spolupracovali

Zde se můžete podívat na výsledky křížovky.

Návrat k menu

Mimořádné číslo Jirkovin si můžete prohlédnout zde:

obálka historie úspěchy v minulém školním roce úspěchy v minulém školním roce anketa anketa komentář akce školy akce školy akce školy zábava zábava závěr

Výsledky křížovky a kvízu najdete zde a zde.

Návrat k menu

Dočkali jsme se. Jirkoviny jsou zde. Jedná se o školní noviny a právě vyšlo první číslo. Přejeme vám dobrou zábavu!

Jirkoviny titulní stránka Jirkoviny úvod Jirkoviny redakce Jirkoviny rozhovor s M. Cafourkovou Jirkoviny basketball Jirkoviny Znáte je? Jirkoviny kvíz s učiteli Jirkoviny Peter Black Jirkoviny absolventi ISŠ Jirkoviny absolventi ISŠ Jirkoviny absolventi ISŠ Jirkoviny anglické vtipy Jirkoviny hlášky učitelů Jirkoviny hlášky učitelů Jirkoviny rady k maturitě Jirkoviny Kurwítka Jirkoviny nejdelší auto Jirkoviny závěr

Návrat k menu

©ISŠ Rakovník