logo

Akce školy ve školním roce 2016/2017:

Slovensko Šumava Panenky Závěr Sportfestgames SUSO Exkurze Lužná PINIE Drážďany Čaje Vaření Olympiáda AJ MDŽ Pizza Travelling Hory Regina Vánoce Sport Vánočka DOD Mikuláš PROFI GO Burza Kroužek vaření Pišqworky Projektový týden Senioři Absolventi Posvícení

Sportovní akce:

Basketbal Kopaná Florbal

Zájezd na Slovensko a do Rakouska

Překrásný šestidenní zájezd na Slovensko a do Rakouska absolvovali studenti a učitelé ISŠ Rakovník od 20. do 25. června 2017. Veškerý čas byl vyplněn bohatým a zajímavým programem, který pro nás připravila Mgr. Gabriela Vyskočilová. Navštívili jsme spoustu kulturních i historických památek, např. hrad Děvín v Bratislavě, tajemstvím opředené Čachtice, lázeňské město Piešťany, kde všichni ochutnali blahodárné účinky termálních pramenů, hlavní město Rakouska Vídeň a mnoho dalších. I studenti oboru kuchař – číšník si zde přišli na své. Součástí programu byla totiž zastávka v jednom z nejlepších vinařství na Moravě – ve sklípku U Buchtů a návštěva slovenské krčmy s místními specialitami Slovak Pub.

Výlet se setkal s velmi kladným ohlasem, a proto za všechny účastníky ještě jedno velké poděkování G. Vyskočilové.

Mgr. Ilona Musilová

Věříme, že paní učitelka Vyskočilová na nás bude pamatovat s fotografiemi ze zájezdu. Zatím jen malá ochutnávka fota čachtického hradu a Hofburgu ve Vídni:

miniatura obrázku čachtického hradu miniatura obrázku z Vídně

Návrat k menu

ISŠ Rakovník objevovala Šumavu

Studenti ISŠ uskutečnili v druhém červnovém týdnu zajímavý cykloturistický výlet do povodí řeky Otavy. Jako základnu si vybrali známý tábor P&G Rakony Rakovník v Opolenci.

Náplň byla velmi bohatá; od exkurze do SOU a SOŠ Sušice – školy podobného zaměření jako je naše, přes návštěvu historických a zeměpisně zajímavých destinací, např. Prášilské jezero, hrad Kašperk aj. K tomu všemu sušický akvapark a spousta her. Největším kladem akce ale bylo vzájemné poznání účastníků, kteří se přihlásili z různých tříd studijních i učebních oborů. Díky tomu proběhl výlet v pohodové atmosféře a ke vzájemné spokojenosti žáků i dozoru. Podtrhlo jej výborné počasí, dostatek skvělé stravy a možnost absolvování některých výletů na vlastních kolech.

Organizátoři a vedení školy uvažují o podobné akci i v příštím roce. Ta by byla cílena jako kurz s tématickým zaměřením.

Mgr. Robert Kupka

Ze Šumavy máme spoustu fotografií. Můžete si na nich prohlédnout tábořiště u Otavy, návštěvu hradu Kašperk, snímky z exkurze ve škole, Sušici a Chrám Anděla Strážce nad Sušicí, Kašperské Hory, vodní elektrárnu Čeňkova pila a mnoho dalšího. Tato krásná místa určitě stojí za návštěvu:

miniatura obrázku z výletu na Šumavu miniatura obrázku z výletu na Šumavu miniatura obrázku z výletu na Šumavu miniatura obrázku z výletu na Šumavu miniatura obrázku z výletu na Šumavu miniatura obrázku z výletu na Šumavu miniatura obrázku z výletu na Šumavu miniatura obrázku z výletu na Šumavu miniatura obrázku z výletu na Šumavu miniatura obrázku z výletu na Šumavu miniatura obrázku z výletu na Šumavu miniatura obrázku z výletu na Šumavu miniatura obrázku z výletu na Šumavu miniatura obrázku z výletu na Šumavu miniatura obrázku z výletu na Šumavu miniatura obrázku z výletu na Šumavu miniatura obrázku z výletu na Šumavu miniatura obrázku z výletu na Šumavu miniatura obrázku z výletu na Šumavu miniatura obrázku z výletu na Šumavu miniatura obrázku z výletu na Šumavu miniatura obrázku z výletu na Šumavu miniatura obrázku z výletu na Šumavu miniatura obrázku z výletu na Šumavu miniatura obrázku z výletu na Šumavu miniatura obrázku z výletu na Šumavu miniatura obrázku z výletu na Šumavu miniatura obrázku z výletu na Šumavu miniatura obrázku z výletu na Šumavu miniatura obrázku z výletu na Šumavu miniatura obrázku z výletu na Šumavu miniatura obrázku z výletu na Šumavu miniatura obrázku z výletu na Šumavu miniatura obrázku z výletu na Šumavu miniatura obrázku z výletu na Šumavu miniatura obrázku z výletu na Šumavu miniatura obrázku z výletu na Šumavu miniatura obrázku z výletu na Šumavu miniatura obrázku z výletu na Šumavu miniatura obrázku z výletu na Šumavu miniatura obrázku z výletu na Šumavu miniatura obrázku z výletu na Šumavu miniatura obrázku z výletu na Šumavu miniatura obrázku z výletu na Šumavu miniatura obrázku z výletu na Šumavu miniatura obrázku z výletu na Šumavu miniatura obrázku z výletu na Šumavu miniatura obrázku z výletu na Šumavu miniatura obrázku z výletu na Šumavu miniatura obrázku z výletu na Šumavu

Návrat k menu

Soutěž Miss Panenka

Zaujala nás soutěž Středočeského kraje Miss Panenka navazující na projekt UNICEF ČR Adoptuj panenku a zachráníš dítě. Jedná se o výrobu látkových panenek, které jsou nabízeny k adopci za 600 Kč. Za tuto částku je skutečné dítě v rámci očkovací kampaně UNICEF v rozvojových zemích proočkováno proti šesti hlavním smrtelným dětským chorobám (spalničky, záškrt, černý kašel, tetanus, tuberkulóza, dětská obrna), viz webové stránky společnosti UNICEF.

Měli jsme trochu obavy, jak se k výrobě panenek postaví dnešní dospívající žáci, ale odezva byla velice kladná. Několik panenek zhotovily studentky nástavbového studia Maruška Brožová, Vanda Vorlová, Lada Seinerová a Klára Štěrbová, do výroby panenek se s nadšením pustily i studentky 3. CR. Velký dík patří učitelkám Mgr. Ditě Koutníkové a Janě Růžičkové za obětavou pomoc.

Ze zhotovených panenek byla zvolena Miss Panenka ISŠ a první a druhá vicemiss. Volbu missek zajišťovali studenti 1. CR, kteří panenky představovali a shromažďovali hlasovací lístky. Kuriozitou je, že druhou vicemiss se stala sourozenecká dvojice.

Vítězné panenky byly odeslány Českému výboru UNICEF a zúčastní se internetového hlasování o nejkrásnější panenku. Zbylé ve spolupráci s Českým výborem UNICEF nabídneme k adopci na našich webových stránkách.

Ještě jednou bych chtěla poděkovat všem, kteří se na výrobě a prezentaci panenek podíleli, a také PhDr. Marii Cafourkové za podporu projektu ze strany vedení školy.

RNDr. Milena Knappová

Můžete si prohlédnout naše panenky při prezentaci a volbě Miss a pak i vítězky soutěže:

miniatura obrázku panenky pro UNICEF miniatura obrázku panenky pro UNICEF miniatura obrázku panenky pro UNICEF miniatura obrázku panenky pro UNICEF miniatura obrázku panenky pro UNICEF miniatura obrázku panenky pro UNICEF miniatura obrázku panenky pro UNICEF miniatura obrázku panenky pro UNICEF miniatura obrázku panenky pro UNICEF miniatura obrázku panenky pro UNICEF miniatura obrázku panenky pro UNICEF miniatura obrázku panenky pro UNICEF miniatura obrázku panenky pro UNICEF miniatura obrázku panenky pro UNICEF miniatura obrázku panenky pro UNICEF miniatura obrázku panenky pro UNICEF miniatura obrázku panenky pro UNICEF miniatura obrázku panenky pro UNICEF miniatura obrázku panenky pro UNICEF miniatura obrázku panenky pro UNICEF

Návrat k menu

Závěr školního roku

V květnu studenti druhého ročníku nástavbového studia skládali maturitní zkoušky, v červnu žáci třetích ročníků učebních oborů skládají závěrečné zkoušky. Přejeme všem mnoho úspěchů v práci i v osobním životě.

Díky paní učitelce Janě Růžičkové máme velmi dobře zdokumentovány praktické zkoušky učebního oboru kuchař – číšník. Můžete se inspirovat krásně prostřenými stoly i úpravou pokrmů:

miniatura obrázku z praktických zkoušek kuchařů miniatura obrázku z praktických zkoušek kuchařů miniatura obrázku z praktických zkoušek kuchařů miniatura obrázku z praktických zkoušek kuchařů miniatura obrázku z praktických zkoušek kuchařů miniatura obrázku z praktických zkoušek kuchařů miniatura obrázku z praktických zkoušek kuchařů miniatura obrázku z praktických zkoušek kuchařů miniatura obrázku z praktických zkoušek kuchařů miniatura obrázku z praktických zkoušek kuchařů miniatura obrázku z praktických zkoušek kuchařů miniatura obrázku z praktických zkoušek kuchařů miniatura obrázku z praktických zkoušek kuchařů miniatura obrázku z praktických zkoušek kuchařů miniatura obrázku z praktických zkoušek kuchařů miniatura obrázku z praktických zkoušek kuchařů miniatura obrázku z praktických zkoušek kuchařů miniatura obrázku z praktických zkoušek kuchařů miniatura obrázku z praktických zkoušek kuchařů miniatura obrázku z praktických zkoušek kuchařů miniatura obrázku z praktických zkoušek kuchařů miniatura obrázku z praktických zkoušek kuchařů miniatura obrázku z praktických zkoušek kuchařů miniatura obrázku z praktických zkoušek kuchařů miniatura obrázku z praktických zkoušek kuchařů miniatura obrázku z praktických zkoušek kuchařů miniatura obrázku z praktických zkoušek kuchařů miniatura obrázku z praktických zkoušek kuchařů miniatura obrázku z praktických zkoušek kuchařů miniatura obrázku z praktických zkoušek kuchařů miniatura obrázku z praktických zkoušek kuchařů miniatura obrázku z praktických zkoušek kuchařů miniatura obrázku z praktických zkoušek kuchařů miniatura obrázku z praktických zkoušek kuchařů miniatura obrázku z praktických zkoušek kuchařů miniatura obrázku z praktických zkoušek kuchařů miniatura obrázku z praktických zkoušek kuchařů miniatura obrázku z praktických zkoušek kuchařů miniatura obrázku z praktických zkoušek kuchařů miniatura obrázku z praktických zkoušek kuchařů miniatura obrázku z praktických zkoušek kuchařů miniatura obrázku z praktických zkoušek kuchařů miniatura obrázku z praktických zkoušek kuchařů miniatura obrázku z praktických zkoušek kuchařů miniatura obrázku z praktických zkoušek kuchařů miniatura obrázku z praktických zkoušek kuchařů miniatura obrázku z praktických zkoušek kuchařů miniatura obrázku z praktických zkoušek kuchařů miniatura obrázku z praktických zkoušek kuchařů miniatura obrázku z praktických zkoušek kuchařů miniatura obrázku z praktických zkoušek kuchařů miniatura obrázku z praktických zkoušek kuchařů miniatura obrázku z praktických zkoušek kuchařů miniatura obrázku z praktických zkoušek kuchařů miniatura obrázku z praktických zkoušek kuchařů miniatura obrázku z praktických zkoušek kuchařů miniatura obrázku z praktických zkoušek kuchařů miniatura obrázku z praktických zkoušek kuchařů miniatura obrázku z praktických zkoušek kuchařů miniatura obrázku z praktických zkoušek kuchařů miniatura obrázku z praktických zkoušek kuchařů miniatura obrázku z praktických zkoušek kuchařů miniatura obrázku z praktických zkoušek kuchařů miniatura obrázku z praktických zkoušek kuchařů miniatura obrázku z praktických zkoušek kuchařů miniatura obrázku z praktických zkoušek kuchařů miniatura obrázku z praktických zkoušek kuchařů miniatura obrázku z praktických zkoušek kuchařů miniatura obrázku z praktických zkoušek kuchařů miniatura obrázku z praktických zkoušek kuchařů miniatura obrázku z praktických zkoušek kuchařů miniatura obrázku z praktických zkoušek kuchařů miniatura obrázku z praktických zkoušek kuchařů miniatura obrázku z praktických zkoušek kuchařů miniatura obrázku z praktických zkoušek kuchařů miniatura obrázku z praktických zkoušek kuchařů miniatura obrázku z praktických zkoušek kuchařů miniatura obrázku z praktických zkoušek kuchařů miniatura obrázku z praktických zkoušek kuchařů miniatura obrázku z praktických zkoušek kuchařů miniatura obrázku z praktických zkoušek kuchařů miniatura obrázku z praktických zkoušek kuchařů

Návrat k menu

Kominíci se jistě dobře připravili:

miniatura obrázku z písemných zkoušek kominíků miniatura obrázku z písemných zkoušek kominíků miniatura obrázku z písemných zkoušek kominíků miniatura obrázku z písemných zkoušek kominíků miniatura obrázku z písemných zkoušek kominíků

Návrat k menu

Při maturitních zkouškách se na fotografování zapomnělo, máme jen několik obrázků:

miniatura obrázku z předávání maturitních vysvědčení miniatura obrázku z předávání maturitních vysvědčení miniatura obrázku z předávání maturitních vysvědčení miniatura obrázku z předávání maturitních vysvědčení miniatura obrázku z předávání maturitních vysvědčení miniatura obrázku z předávání maturitních vysvědčení miniatura obrázku z předávání maturitních vysvědčení miniatura obrázku z předávání maturitních vysvědčení

Návrat k menu

SPORTFESTGAMES

Studenti naší školy se zúčastnili mezinárodního setkání mládeže Sportfestgames, které pořádala MOA Rakovník.

Ve čtyřdenním klání se účastníci poměřovali v několika halových i venkovních sportovních odvětvích. Aktivitám přálo mimořádně počasí a kromě sportovních výkonů přineslo toto setkání i vzájemná poznání a překonání jazykových bariér.

Zástupci naší školy obsadili v chlapecké i dívčí kategorii shodně výborná 2. místa. Za reprezentaci školy jim poděkoval a předal drobné odměny pan ředitel Mgr. Karel Mencl.

Program Sportfestgames ve formátu pdf si můžete prohlédnout zde.

O SPORTFESTGAMES si můžete přečíst i článek uveřejněný v Rakovnickém deníku.

Mgr. Robert Kupka

Navštivte SPORTFESTGAMES alespoň pomocí fotografií:

miniatura obrázku ze Sportfestgames miniatura obrázku ze Sportfestgames miniatura obrázku ze Sportfestgames miniatura obrázku ze Sportfestgames miniatura obrázku ze Sportfestgames miniatura obrázku ze Sportfestgames miniatura obrázku ze Sportfestgames miniatura obrázku ze Sportfestgames miniatura obrázku ze Sportfestgames miniatura obrázku ze Sportfestgames miniatura obrázku ze Sportfestgames miniatura obrázku ze Sportfestgames miniatura obrázku ze Sportfestgames miniatura obrázku ze Sportfestgames miniatura obrázku ze Sportfestgames miniatura obrázku ze Sportfestgames miniatura obrázku ze Sportfestgames miniatura obrázku ze Sportfestgames miniatura obrázku ze Sportfestgames miniatura obrázku ze Sportfestgames miniatura obrázku ze Sportfestgames miniatura obrázku ze Sportfestgames miniatura obrázku ze Sportfestgames miniatura obrázku ze Sportfestgames miniatura obrázku ze Sportfestgames miniatura obrázku ze Sportfestgames miniatura obrázku ze Sportfestgames miniatura obrázku ze Sportfestgames miniatura obrázku ze Sportfestgames miniatura obrázku ze Sportfestgames miniatura obrázku ze Sportfestgames miniatura obrázku ze Sportfestgames miniatura obrázku ze Sportfestgames miniatura obrázku ze Sportfestgames miniatura obrázku ze Sportfestgames miniatura obrázku ze Sportfestgames miniatura obrázku ze Sportfestgames miniatura obrázku ze Sportfestgames miniatura obrázku ze Sportfestgames miniatura obrázku ze Sportfestgames miniatura obrázku ze Sportfestgames miniatura obrázku ze Sportfestgames miniatura obrázku ze Sportfestgames miniatura obrázku ze Sportfestgames miniatura obrázku ze Sportfestgames miniatura obrázku ze Sportfestgames miniatura obrázku ze Sportfestgames miniatura obrázku ze Sportfestgames miniatura obrázku ze Sportfestgames miniatura obrázku ze Sportfestgames miniatura obrázku ze Sportfestgames miniatura obrázku ze Sportfestgames miniatura obrázku ze Sportfestgames miniatura obrázku ze Sportfestgames miniatura obrázku ze Sportfestgames miniatura obrázku ze Sportfestgames

Návrat k menu

SOUTĚŽ SUSO ČESKÉ BUDĚJOVICE. Zedníci z Jirkova dokázali, že řemeslo je baví a zvládnou se naučit nejnovější technologie výrobců

Žáci Integrované střední školy Rakovník Václav Šalda a Jan Vrzal se zúčastnili ve dnech 12. a 13. května 2017 soutěže a přehlídky učňovských řemesel SUSO 2017 v Českých Budějovicích. Tato soutěž má již od roku 1996 svoji tradici a naše škola se jí zúčastňuje téměř každý rok. Letos, stejně jako v minulém ročníku, změřili znalosti a praktické dovednosti žáci ze škol nejen napříč celou republikou, ale také ze Slovenské republiky. Soutěžilo se celkem v pěti disciplínách, které zadávají organizátoři soutěže. Vždy se jedná o montáž stavebních fragmentů nebo aplikace nových systémů staveb. Výsledky jsou pak hodnoceny jednotlivými výrobci. Posuzování bývá vždy velice přísné a má několik dílčích hodnocení, než je stanoven vítěz dané kategorie. Kladou se nároky především na přesnost, ale také na dodržování technologického postupu. Žáci jsou také sledováni, jak si počínají v oblasti bezpečnosti práce, a její porušení je trestáno odebráním bodů. Každý ročník se liší zadanými úkoly. Hlavními partnery letošního ročníku byli výrobci značek Cemix, Heluz, Wieneberger, Schidel a Itong.

Soutěžní tým z naší ISŠ byl velice pečlivě připraven a tak záleželo pouze na tom, jak svoje znalosti převede do praxe před odbornou komisí. A podařilo se. Hned v první disciplíně naši kluci ukázali profesionální přístup a zástupci firmy Cemix ocenili provedení fasádních omítek jako nejlepší. Následně jsme získali i v dalších dvou disciplínách nejvyšší počet bodů a tím pádem další prvenství.

Soutěž byla velmi vyrovnaná, mnohdy rozhodovalo jen pár bodů. Jen pro představu – žáci pracovali na úkolech celkem deset hodin každý den. A i když byli velmi unaveni, probojovali se do čela hodnotící tabulky. Získali jsme celkem tři ocenění od výrobců a certifikáty za zvládnutí náročných technologií.

Celkové výsledky padly až na konci soutěže. Naši žáci se umístili celkově na krásném druhém místě. Boj o první místo prohráli se žáky SPŠ Tábor, kteří nás porazili v teoretických testech o tři body. Chlapcům patří veliké uznání a dík za vzornou reprezentaci naší školy. Zařadili jsme se mezi deset nejlepších týmů oboru zedník v ČR a SR. Ty pak budou pozvány k finálovému kolu soutěže SUSO, které se bude konat v září v Praze v Letňanech na výstavě FOR ARCH 2017.

Závěrem chceme poděkovat ještě panu Novákovi ze stavebnin U NOVÁKŮ za zapůjčení pomůcek pro naše žáky.

Emil Hanych, učitel odborného výcviku ISŠ Rakovník

Škoda, že ze soutěže v Českých Budějovicích nemáme žádné fotografie.

Návrat k menu

EXKURZE – 16. a 17. května 2017 (Praha, Valeo)

Vzhledem k tomu, že se ve dnech 16. a 17. května 2017 konaly ústní maturitní zkoušky, museli připravit učitelé odborných předmětů a odborného výcviku pro ostatní žáky náhradní program. Třídy 1. A, 2. A a 3. A učebních oborů zedník, truhlář a kominík se zúčastnily exkurze do hlavního města Prahy, a to přímo za těmi nejatraktivnějšími památkami. Žáci se svým doprovodem (panem J. Oličem a Ing. H. Frančovou) navštívili celý komplex Pražského hradu – Chrám sv. Víta, Zlatou uličku, Loretu, Chrám sv. Mikuláše aj. a prohlédli si i nádherné okolí Hradčan, např. Nerudovu ulici.

Ve středu 17. května se pak zúčastnili předváděcí akce firmy MC Bauchemie, kde se seznámili s novými technologiemi a výrobky na trhu v oblasti stavebnictví. Dále čekala žáky exkurze do závodu Valeo, který se zabývá výrobou klimatizací a plastových komponentů do palubních desek osobních automobilů. Všechny tři akce se zdařily a byly žáky kladně zhodnoceny.

Mgr. Ilona Musilová

Pro vaši představu několik fotografií z Prahy:

miniatura obrázku z exkurze do Prahy miniatura obrázku z exkurze do Prahy miniatura obrázku z exkurze do Prahy miniatura obrázku z exkurze do Prahy miniatura obrázku z exkurze do Prahy

Návrat k menu

Zahájení sezóny Železničního muzea v Lužné

Na obsluze návštěvníků při slavnostním zahájení sezóny v Železničním muzeu v Lužné se podíleli Samuel Pergner, Tereza Šretrová a Martina Mrázová z prvního ročníku učebního oboru kuchař – číšník.

Mgr. Ilona Musilová, Jana Růžičková

Prohlédněte si několik fotografií:

miniatura obrázku ze zahájení sezóny v Železničním muzeu v Lužné miniatura obrázku ze zahájení sezóny v Železničním muzeu v Lužné miniatura obrázku ze zahájení sezóny v Železničním muzeu v Lužné miniatura obrázku ze zahájení sezóny v Železničním muzeu v Lužné miniatura obrázku ze zahájení sezóny v Železničním muzeu v Lužné miniatura obrázku ze zahájení sezóny v Železničním muzeu v Lužné miniatura obrázku ze zahájení sezóny v Železničním muzeu v Lužné miniatura obrázku ze zahájení sezóny v Železničním muzeu v Lužné miniatura obrázku ze zahájení sezóny v Železničním muzeu v Lužné miniatura obrázku ze zahájení sezóny v Železničním muzeu v Lužné miniatura obrázku ze zahájení sezóny v Železničním muzeu v Lužné miniatura obrázku ze zahájení sezóny v Železničním muzeu v Lužné

Návrat k menu

Předváděcí akce firmy PINIE – dřevovýroba Lubná

Zuzana Uhrová a Martina ˇŘíhová, žákyně ze 2. B učebního oboru kuchař – číšník, pomáhaly s přípravou občerstvení a obsluhou na předváděcí akci firmy PINIE – dřevovýroba Lubná.

Mgr. Ilona Musilová, Jana Růžičková

Prohlédněte si několik fotografií z této akce:

miniatura obrázku z předváděcí akce firmy Pinie v Lubné miniatura obrázku z předváděcí akce firmy Pinie v Lubné miniatura obrázku z předváděcí akce firmy Pinie v Lubné miniatura obrázku z předváděcí akce firmy Pinie v Lubné miniatura obrázku z předváděcí akce firmy Pinie v Lubné miniatura obrázku z předváděcí akce firmy Pinie v Lubné miniatura obrázku z předváděcí akce firmy Pinie v Lubné miniatura obrázku z předváděcí akce firmy Pinie v Lubné miniatura obrázku z předváděcí akce firmy Pinie v Lubné miniatura obrázku z předváděcí akce firmy Pinie v Lubné miniatura obrázku z předváděcí akce firmy Pinie v Lubné

Návrat k menu

Zájezd do Drážďan

Dne 25. dubna pořádala naše škola výchovně vzdělávací zájezd do německých Drážďan. Snažili jsme se zde zlepšit nejen naše jazykové znalosti, ale dozvěděli jsme se také spoustu informací o tomto městě, o jeho dějinách i památkách. Zájezd byl zajímavý v tom, že celý program byl připraven studenty cestovního ruchu, kteří si naplánovali trasu, program a návštěvu těch nejvýznamnějších památek, a to i s výkladem. Naší první zastávkou byl Zwinger. Dále naše cesta pokračovala k centru směrem k Frauenkirche a Kreuzkirche a odtud pak k Národnímu muzeu hygieny. Zájezdu se mohli zúčastnit nejen studenti, ale i rodiče nebo jejich přátelé. Přítomni byli i výherci soutěže English Traveling – žáci ze 3. ZŠ, kteří dostali tento výlet jako ocenění za svůj úspěch.

Hlavní organizátorkou byla Mgr. Gabriela Vyskočilová, která měla pod svým dohledem celý průběh zájezdu, který se velmi vydařil. Tímto jí patří veliké dík. Těšíme se již na další, který pro nás opět připraví.

Mgr. Ilona Musilová

Zatím jenom tato fota:

miniatura obrázku ze zájezdu do Drážďan miniatura obrázku ze zájezdu do Drážďan miniatura obrázku ze zájezdu do Drážďan miniatura obrázku ze zájezdu do Drážďan miniatura obrázku ze zájezdu do Drážďan miniatura obrázku ze zájezdu do Drážďan miniatura obrázku ze zájezdu do Drážďan miniatura obrázku ze zájezdu do Drážďan miniatura obrázku ze zájezdu do Drážďan miniatura obrázku ze zájezdu do Drážďan miniatura obrázku ze zájezdu do Drážďan miniatura obrázku ze zájezdu do Drážďan miniatura obrázku ze zájezdu do Drážďan miniatura obrázku ze zájezdu do Drážďan miniatura obrázku ze zájezdu do Drážďan miniatura obrázku ze zájezdu do Drážďan miniatura obrázku ze zájezdu do Drážďan miniatura obrázku ze zájezdu do Drážďan miniatura obrázku ze zájezdu do Drážďan miniatura obrázku ze zájezdu do Drážďan miniatura obrázku ze zájezdu do Drážďan miniatura obrázku ze zájezdu do Drážďan miniatura obrázku ze zájezdu do Drážďan miniatura obrázku ze zájezdu do Drážďan miniatura obrázku ze zájezdu do Drážďan miniatura obrázku ze zájezdu do Drážďan miniatura obrázku ze zájezdu do Drážďan miniatura obrázku ze zájezdu do Drážďan miniatura obrázku ze zájezdu do Drážďan miniatura obrázku ze zájezdu do Drážďan miniatura obrázku ze zájezdu do Drážďan miniatura obrázku ze zájezdu do Drážďan miniatura obrázku ze zájezdu do Drážďan miniatura obrázku ze zájezdu do Drážďan miniatura obrázku ze zájezdu do Drážďan miniatura obrázku ze zájezdu do Drážďan miniatura obrázku ze zájezdu do Drážďan miniatura obrázku ze zájezdu do Drážďan miniatura obrázku ze zájezdu do Drážďan miniatura obrázku ze zájezdu do Drážďan miniatura obrázku ze zájezdu do Drážďan miniatura obrázku ze zájezdu do Drážďan miniatura obrázku ze zájezdu do Drážďan miniatura obrázku ze zájezdu do Drážďan miniatura obrázku ze zájezdu do Drážďan miniatura obrázku ze zájezdu do Drážďan miniatura obrázku ze zájezdu do Drážďan miniatura obrázku ze zájezdu do Drážďan miniatura obrázku ze zájezdu do Drážďan miniatura obrázku ze zájezdu do Drážďan miniatura obrázku ze zájezdu do Drážďan miniatura obrázku ze zájezdu do Drážďan miniatura obrázku ze zájezdu do Drážďan miniatura obrázku ze zájezdu do Drážďan miniatura obrázku ze zájezdu do Drážďan

Návrat k menu

Přednáška o čajích a degustace

Ve středu 26. dubna se mohli žáci ze tříd 1. B a 2. B oboru kuchař – číšník a zájemci ze studijního oboru Cestovní ruch a stravovací služby dovědět mnoho zajímavého o čajích a jejich správné přípravě. Přednáška paní Puzrlové byla velmi zajímavá, navíc účastníci mohli ochutnat různé druhy čajů, o kterých paní Puzrlová mluvila.

Jana Růžíčková, učitelka odborného výcviku

Prohlédněte si několik fotografií:

miniatura obrázku z přednášky o čajích miniatura obrázku z přednášky o čajích miniatura obrázku z přednášky o čajích miniatura obrázku z přednášky o čajích miniatura obrázku z přednášky o čajích miniatura obrázku z přednášky o čajích miniatura obrázku z přednášky o čajích miniatura obrázku z přednášky o čajích miniatura obrázku z přednášky o čajích miniatura obrázku z přednášky o čajích miniatura obrázku z přednášky o čajích miniatura obrázku z přednášky o čajích miniatura obrázku z přednášky o čajích miniatura obrázku z přednášky o čajích miniatura obrázku z přednášky o čajích miniatura obrázku z přednášky o čajích

Návrat k menu

Vaření v ZŠ a MŠ Žihle

Ve čtvrtek 23. března 2017 proběhla návštěva žákyň oboru kuchař – číšník Kataríny Malé a Nikol Nanarové na ZŠ a MŠ Masarykova v Žihli. Žákyně navštívily žáky této školy na hodině vaření, kde je odborně vedly a společně připravily výborné jídlo.

Mgr. Gabriela Vyskočilová

Fotografie z vaření ve škole v Žihli:

miniatura obrázku z hodiny vaření ve škole v Žihli miniatura obrázku z hodiny vaření ve škole v Žihli miniatura obrázku z hodiny vaření ve škole v Žihli miniatura obrázku z hodiny vaření ve škole v Žihli miniatura obrázku z hodiny vaření ve škole v Žihli miniatura obrázku z hodiny vaření ve škole v Žihli miniatura obrázku z hodiny vaření ve škole v Žihli miniatura obrázku z hodiny vaření ve škole v Žihli miniatura obrázku z hodiny vaření ve škole v Žihli miniatura obrázku z hodiny vaření ve škole v Žihli miniatura obrázku z hodiny vaření ve škole v Žihli miniatura obrázku z hodiny vaření ve škole v Žihli miniatura obrázku z hodiny vaření ve škole v Žihli miniatura obrázku z hodiny vaření ve škole v Žihli miniatura obrázku z hodiny vaření ve škole v Žihli

Návrat k menu

Olympiáda v anglickém jazyce v Lounech

Ve středu 22. března 2017 studenti oboru cestovní ruch a stravovací služby Nela Ryvolová a Lukáš Mahnert reprezentovali naši školu na jazykové olympiádě pro střední odborné školy, která se konala na Obchodní akademii a Střední odborné škole generála Františka Fajtla v Lounech.

Po slavnostním zahájení se rozběhla samotná soutěž, která se skládala ze tří písemných částí: listening, reading a use of English. Musíme ještě dodat, že zadání bylo o úroveň vyšší, než je současná státní maturita. Jednalo se o testy FCE.

Nela Ryvolová obsadila krásné 23. místo z celkového počtu 43 studentů. Naši reprezentanti zaslouží velké poděkování.

Mgr. Gabriela Vyskočilová

Fotografie z olympiády:

miniatura obrázku z jazykové olympiády miniatura obrázku z jazykové olympiády

Návrat k menu

MDŽ 2017 PRO KLIENTY DOMU SENIORŮ V RAKOVNÍKU

Studenti naší školy připravili úžasný téměř hodinový program pro klienty Domu seniorů.

Ve středu 8. března 2017 jsme v Domově seniorů oslavili MDŽ. V sále byl pro naše klienty připraven bohatý program s občerstvením. Při vstupu do sálu každou dámu přivítal kolega pan Michal Kotál a předal jí voňavou růžičku. Celé slavnostní odpoledne uvedla paní ředitelka Bc. Markéta Grundmannová. Společně s námi tento den samozřejmě oslavili i pánové.

Pestrý program nám pro tuto příležitost připravili studenti ISŠ Rakovník (obor Cestovní ruch a Kominíci). Celou akci moderovali Lukáš Záblocký a Daniel Kaleja, kteří nejprve klienty seznámili s historií vzniku tohoto svátku. Poté následoval sborový zpěv děvčat s kytarovým doprovodem Mariána Boka. Naším sálem se také rozezněl sólový zpět Markéty Jeremiasové, který všechny ohromil. Děvčata se pak rozběhla mezi babičky a rozdala každé dáreček, čímž je zalisovaná společná veselá fotografie děvčat, kterou nafotila Kristina Zárubová. Moc povedená.

Kominíci nám zahráli legrační kominickou scénku a za doprovodu pana učitele Jaromíra Oliče a paní Zdeňky Šperkové na harmoniku také zazpívali, dokonce zatancovali a některé klientky si dopřály taneček s kominíkem.

A protože MDŽ patřil i děvčatům a paním učitelkám, i ony dostaly bílou růžičku od našich babiček, a to vlastnoručně vyrobenou.

Děkujeme paní Mgr. Gabriele Vyskočilové za pomoc s organizací této akce, děkujeme všem účinkujícím a těšíme se na další společné setkání.

Zde si můžete prohlédnout celý program na Youtube.

K.Brunclíková, I.Gebhartová, aktivizační pracovnice, Mgr. Gabriela Vyskočilová

Prohlédněte si několik fotografií:

miniatura obrázku z oslavy MDŽ v Domově seniorů miniatura obrázku z oslavy MDŽ v Domově seniorů miniatura obrázku z oslavy MDŽ v Domově seniorů miniatura obrázku z oslavy MDŽ v Domově seniorů miniatura obrázku z oslavy MDŽ v Domově seniorů miniatura obrázku z oslavy MDŽ v Domově seniorů miniatura obrázku z oslavy MDŽ v Domově seniorů miniatura obrázku z oslavy MDŽ v Domově seniorů miniatura obrázku z oslavy MDŽ v Domově seniorů miniatura obrázku z oslavy MDŽ v Domově seniorů miniatura obrázku z oslavy MDŽ v Domově seniorů miniatura obrázku z oslavy MDŽ v Domově seniorů miniatura obrázku z oslavy MDŽ v Domově seniorů miniatura obrázku z oslavy MDŽ v Domově seniorů miniatura obrázku z oslavy MDŽ v Domově seniorů miniatura obrázku z oslavy MDŽ v Domově seniorů miniatura obrázku z oslavy MDŽ v Domově seniorů miniatura obrázku z oslavy MDŽ v Domově seniorů miniatura obrázku z oslavy MDŽ v Domově seniorů miniatura obrázku z oslavy MDŽ v Domově seniorů miniatura obrázku z oslavy MDŽ v Domově seniorů miniatura obrázku z oslavy MDŽ v Domově seniorů miniatura obrázku z oslavy MDŽ v Domově seniorů miniatura obrázku z oslavy MDŽ v Domově seniorů miniatura obrázku z oslavy MDŽ v Domově seniorů miniatura obrázku z oslavy MDŽ v Domově seniorů miniatura obrázku z oslavy MDŽ v Domově seniorů miniatura obrázku z oslavy MDŽ v Domově seniorů miniatura obrázku z oslavy MDŽ v Domově seniorů miniatura obrázku z oslavy MDŽ v Domově seniorů miniatura obrázku z oslavy MDŽ v Domově seniorů miniatura obrázku z oslavy MDŽ v Domově seniorů miniatura obrázku z oslavy MDŽ v Domově seniorů miniatura obrázku z oslavy MDŽ v Domově seniorů miniatura obrázku z oslavy MDŽ v Domově seniorů miniatura obrázku z oslavy MDŽ v Domově seniorů miniatura obrázku z oslavy MDŽ v Domově seniorů miniatura obrázku z oslavy MDŽ v Domově seniorů miniatura obrázku z oslavy MDŽ v Domově seniorů miniatura obrázku z oslavy MDŽ v Domově seniorů miniatura obrázku z oslavy MDŽ v Domově seniorů miniatura obrázku z oslavy MDŽ v Domově seniorů miniatura obrázku z oslavy MDŽ v Domově seniorů miniatura obrázku z oslavy MDŽ v Domově seniorů miniatura obrázku z oslavy MDŽ v Domově seniorů miniatura obrázku z oslavy MDŽ v Domově seniorů miniatura obrázku z oslavy MDŽ v Domově seniorů miniatura obrázku z oslavy MDŽ v Domově seniorů miniatura obrázku z oslavy MDŽ v Domově seniorů miniatura obrázku z oslavy MDŽ v Domově seniorů miniatura obrázku z oslavy MDŽ v Domově seniorů miniatura obrázku z oslavy MDŽ v Domově seniorů miniatura obrázku z oslavy MDŽ v Domově seniorů miniatura obrázku z oslavy MDŽ v Domově seniorů miniatura obrázku z oslavy MDŽ v Domově seniorů miniatura obrázku z oslavy MDŽ v Domově seniorů miniatura obrázku z oslavy MDŽ v Domově seniorů

Návrat k menu

Kurz přípravy kávy a italské pizzy

Dne 23. února 2017 se po třech letech opět na naší škole uskutečnil kurz přípravy pizzy a kávy, na kterém se podíleli skuteční mistři ve svém oboru, kteří vaří především v Itálii. Z naší školy se kurzu zúčastnilo 24 žáků z 1. – 3. ročníku obor kuchař/číšník a z oboru cestovní ruch. Žáci byli rozděleni do dvou skupin a ty se během dne vystřídaly tak, aby každý žák absolvoval oba dva kurzy. Během dne se žáci seznámili s výrobou italských specialit, naučili se připravit těsta na pizzu a focacciu a další druhy slaného i sladkého pečiva. To po upečení mohli ochutnat, neboť každý zde měl možnost připravit si i svůj vlastní originální výrobek.

I správná příprava kávy dokázala studenty zcela pohltit. Dozvěděli se vše o pěstování, sklizni a výrobě kávy a dále o její přípravě. Následovala samotná příprava několika druhů káv.

Poděkování patří všem organizátorům a lektorům – paní Janě Růžičkové za organizaci, paní Mgr. Renátě Kopecké za vedení kurzu kávy, za odborný dohled u kurzu přípravy těst a pizzy panu O. Lánskému a paní I. Lorenzové.

Na konci školení byli žáci z nových znalostí přezkoušeni, odměnou jim byl získaný certifikát o absolvování.

Již teď se těšíme na další povedené akce.

kolektiv ISŠ Rakovník

Podívejte se, jak kurz probíhal:

miniatura obrázku z kurzu přípravy kávy a pizzy miniatura obrázku z kurzu přípravy kávy a pizzy miniatura obrázku z kurzu přípravy kávy a pizzy miniatura obrázku z kurzu přípravy kávy a pizzy miniatura obrázku z kurzu přípravy kávy a pizzy miniatura obrázku z kurzu přípravy kávy a pizzy miniatura obrázku z kurzu přípravy kávy a pizzy miniatura obrázku z kurzu přípravy kávy a pizzy miniatura obrázku z kurzu přípravy kávy a pizzy miniatura obrázku z kurzu přípravy kávy a pizzy miniatura obrázku z kurzu přípravy kávy a pizzy miniatura obrázku z kurzu přípravy kávy a pizzy miniatura obrázku z kurzu přípravy kávy a pizzy miniatura obrázku z kurzu přípravy kávy a pizzy miniatura obrázku z kurzu přípravy kávy a pizzy miniatura obrázku z kurzu přípravy kávy a pizzy miniatura obrázku z kurzu přípravy kávy a pizzy miniatura obrázku z kurzu přípravy kávy a pizzy miniatura obrázku z kurzu přípravy kávy a pizzy miniatura obrázku z kurzu přípravy kávy a pizzy miniatura obrázku z kurzu přípravy kávy a pizzy miniatura obrázku z kurzu přípravy kávy a pizzy miniatura obrázku z kurzu přípravy kávy a pizzy miniatura obrázku z kurzu přípravy kávy a pizzy miniatura obrázku z kurzu přípravy kávy a pizzy miniatura obrázku z kurzu přípravy kávy a pizzy miniatura obrázku z kurzu přípravy kávy a pizzy miniatura obrázku z kurzu přípravy kávy a pizzy miniatura obrázku z kurzu přípravy kávy a pizzy miniatura obrázku z kurzu přípravy kávy a pizzy miniatura obrázku z kurzu přípravy kávy a pizzy miniatura obrázku z kurzu přípravy kávy a pizzy miniatura obrázku z kurzu přípravy kávy a pizzy miniatura obrázku z kurzu přípravy kávy a pizzy miniatura obrázku z kurzu přípravy kávy a pizzy miniatura obrázku z kurzu přípravy kávy a pizzy miniatura obrázku z kurzu přípravy kávy a pizzy miniatura obrázku z kurzu přípravy kávy a pizzy miniatura obrázku z kurzu přípravy kávy a pizzy miniatura obrázku z kurzu přípravy kávy a pizzy miniatura obrázku z kurzu přípravy kávy a pizzy miniatura obrázku z kurzu přípravy kávy a pizzy miniatura obrázku z kurzu přípravy kávy a pizzy miniatura obrázku z kurzu přípravy kávy a pizzy miniatura obrázku z kurzu přípravy kávy a pizzy miniatura obrázku z kurzu přípravy kávy a pizzy miniatura obrázku z kurzu přípravy kávy a pizzy miniatura obrázku z kurzu přípravy kávy a pizzy miniatura obrázku z kurzu přípravy kávy a pizzy miniatura obrázku z kurzu přípravy kávy a pizzy miniatura obrázku z kurzu přípravy kávy a pizzy miniatura obrázku z kurzu přípravy kávy a pizzy miniatura obrázku z kurzu přípravy kávy a pizzy miniatura obrázku z kurzu přípravy kávy a pizzy miniatura obrázku z kurzu přípravy kávy a pizzy miniatura obrázku z kurzu přípravy kávy a pizzy miniatura obrázku z kurzu přípravy kávy a pizzy miniatura obrázku z kurzu přípravy kávy a pizzy miniatura obrázku z kurzu přípravy kávy a pizzy miniatura obrázku z kurzu přípravy kávy a pizzy miniatura obrázku z kurzu přípravy kávy a pizzy miniatura obrázku z kurzu přípravy kávy a pizzy miniatura obrázku z kurzu přípravy kávy a pizzy miniatura obrázku z kurzu přípravy kávy a pizzy miniatura obrázku z kurzu přípravy kávy a pizzy miniatura obrázku z kurzu přípravy kávy a pizzy miniatura obrázku z kurzu přípravy kávy a pizzy miniatura obrázku z kurzu přípravy kávy a pizzy miniatura obrázku z kurzu přípravy kávy a pizzy miniatura obrázku z kurzu přípravy kávy a pizzy miniatura obrázku z kurzu přípravy kávy a pizzy miniatura obrázku z kurzu přípravy kávy a pizzy miniatura obrázku z kurzu přípravy kávy a pizzy miniatura obrázku z kurzu přípravy kávy a pizzy miniatura obrázku z kurzu přípravy kávy a pizzy miniatura obrázku z kurzu přípravy kávy a pizzy miniatura obrázku z kurzu přípravy kávy a pizzy miniatura obrázku z kurzu přípravy kávy a pizzy miniatura obrázku z kurzu přípravy kávy a pizzy miniatura obrázku z kurzu přípravy kávy a pizzy miniatura obrázku z kurzu přípravy kávy a pizzy miniatura obrázku z kurzu přípravy kávy a pizzy miniatura obrázku z kurzu přípravy kávy a pizzy miniatura obrázku z kurzu přípravy kávy a pizzy miniatura obrázku z kurzu přípravy kávy a pizzy miniatura obrázku z kurzu přípravy kávy a pizzy miniatura obrázku z kurzu přípravy kávy a pizzy miniatura obrázku z kurzu přípravy kávy a pizzy miniatura obrázku z kurzu přípravy kávy a pizzy miniatura obrázku z kurzu přípravy kávy a pizzy miniatura obrázku z kurzu přípravy kávy a pizzy miniatura obrázku z kurzu přípravy kávy a pizzy miniatura obrázku z kurzu přípravy kávy a pizzy miniatura obrázku z kurzu přípravy kávy a pizzy miniatura obrázku z kurzu přípravy kávy a pizzy miniatura obrázku z kurzu přípravy kávy a pizzy miniatura obrázku z kurzu přípravy kávy a pizzy miniatura obrázku z kurzu přípravy kávy a pizzy miniatura obrázku z kurzu přípravy kávy a pizzy miniatura obrázku z kurzu přípravy kávy a pizzy miniatura obrázku z kurzu přípravy kávy a pizzy miniatura obrázku z kurzu přípravy kávy a pizzy

Návrat k menu

English Travelling

7. února se na naší škole uskutečnil již 4. ročník netradiční soutěže v anglickém jazyce – ENGLISH TRAVELLING. A kdo způsobil, že letošní ročník byl opět povedený? Téměř čtyřicet studentů ISŠ Rakovník z oborů cestovní ruch a stravovací služby, kuchař – číšník a dokonce i kominík, který nám přinesl štěstí. Letos nás navštívilo jedenáct týmů z deseti základních škol: 1. ZŠ Rakovník, 2. ZŠ Rakovník, 3. ZŠ Rakovník, Slabce, Lubná, Nové Strašecí, Lány, Křivoklát, Mšec a Řevničov. Zvítězil tým 3. ZŠ Rakovník pod vedením Mgr. Terezy Steidlové. Děkujeme žákům základních škol a zejména jejich učitelům, kteří jsou ochotni je na soutěž připravit a přivézt k nám, protože dobře víme, že to je nedoceněná práce navíc.

Doufám, že se soutěžící pobavili, a budeme se těšit na 5. ročník soutěže English Travelling.

Mgr. Gabriela Vyskočilová

Připomeňte si English Travelling:

miniatura obrázku ze soutěže English Travelling miniatura obrázku ze soutěže English Travelling miniatura obrázku ze soutěže English Travelling miniatura obrázku ze soutěže English Travelling miniatura obrázku ze soutěže English Travelling miniatura obrázku ze soutěže English Travelling miniatura obrázku ze soutěže English Travelling miniatura obrázku ze soutěže English Travelling miniatura obrázku ze soutěže English Travelling miniatura obrázku ze soutěže English Travelling miniatura obrázku ze soutěže English Travelling miniatura obrázku ze soutěže English Travelling miniatura obrázku ze soutěže English Travelling miniatura obrázku ze soutěže English Travelling miniatura obrázku ze soutěže English Travelling miniatura obrázku ze soutěže English Travelling miniatura obrázku ze soutěže English Travelling miniatura obrázku ze soutěže English Travelling miniatura obrázku ze soutěže English Travelling miniatura obrázku ze soutěže English Travelling miniatura obrázku ze soutěže English Travelling miniatura obrázku ze soutěže English Travelling miniatura obrázku ze soutěže English Travelling miniatura obrázku ze soutěže English Travelling miniatura obrázku ze soutěže English Travelling miniatura obrázku ze soutěže English Travelling miniatura obrázku ze soutěže English Travelling miniatura obrázku ze soutěže English Travelling miniatura obrázku ze soutěže English Travelling miniatura obrázku ze soutěže English Travelling miniatura obrázku ze soutěže English Travelling miniatura obrázku ze soutěže English Travelling miniatura obrázku ze soutěže English Travelling miniatura obrázku ze soutěže English Travelling miniatura obrázku ze soutěže English Travelling miniatura obrázku ze soutěže English Travelling miniatura obrázku ze soutěže English Travelling miniatura obrázku ze soutěže English Travelling miniatura obrázku ze soutěže English Travelling miniatura obrázku ze soutěže English Travelling miniatura obrázku ze soutěže English Travelling miniatura obrázku ze soutěže English Travelling miniatura obrázku ze soutěže English Travelling miniatura obrázku ze soutěže English Travelling miniatura obrázku ze soutěže English Travelling miniatura obrázku ze soutěže English Travelling miniatura obrázku ze soutěže English Travelling

Návrat k menu

Lyžařský a snowboardový kurz v Krušných horách

Už tradičně jsme se vypravili na Boží Dar, abychom se naučili, zdokonalili a vynikli v lyžařských a snowboardových dovednostech. Svatý Petr byl dost proti, nechtěl nás do Krušných hor vůbec pustit. Cesta byla dramatická, ale povedlo se. Sice byly první dny nepříznivé povětrnostní podmínky, ale i tak jsme trénovali a užívali si horského pobytu. Do toho se na chatě Dandie skvěle vařilo a poznávali jsme se dalšími aktivitami. Celkem nás bylo letos dvacet, instruktory byli učitelé M. Růžičková, R. Kupka a J. Krob. Od poloviny kurzu bylo nádherně a všichni jsme využívali sjezdovek na Neklidu s bohatou sněhovou pokrývkou. Kurz až moc rychle utekl a opravdu se povedl.

Mgr. Robert Kupka

Několik fotografií z LVSK:

miniatura obrázku z LVSK miniatura obrázku z LVSK miniatura obrázku z LVSK miniatura obrázku z LVSK miniatura obrázku z LVSK miniatura obrázku z LVSK miniatura obrázku z LVSK miniatura obrázku z LVSK miniatura obrázku z LVSK miniatura obrázku z LVSK miniatura obrázku z LVSK miniatura obrázku z LVSK miniatura obrázku z LVSK miniatura obrázku z LVSK miniatura obrázku z LVSK miniatura obrázku z LVSK miniatura obrázku z LVSK miniatura obrázku z LVSK miniatura obrázku z LVSK miniatura obrázku z LVSK miniatura obrázku z LVSK miniatura obrázku z LVSK miniatura obrázku z LVSK miniatura obrázku z LVSK miniatura obrázku z LVSK miniatura obrázku z LVSK miniatura obrázku z LVSK miniatura obrázku z LVSK miniatura obrázku z LVSK miniatura obrázku z LVSK miniatura obrázku z LVSK miniatura obrázku z LVSK miniatura obrázku z LVSK miniatura obrázku z LVSK miniatura obrázku z LVSK miniatura obrázku z LVSK miniatura obrázku z LVSK miniatura obrázku z LVSK miniatura obrázku z LVSK

Návrat k menu

Druhá vicemiss cestovního ruchu studuje na ISŠ Rakovník

Na mezinárodním veletrhu cestovního ruchu se v Brně bojovalo již podvacáté o královnu regionů, a to přímo na pódiu v pavilonu P před zraky návštěvníků veletrhu. Devět soutěžících absolvovalo čtyři soutěžní disciplíny – pozvánku do regionu, předvedení typického krajového prvku, volnou disciplínu i prezentací originálního receptu na krajové jídlo. Druhou vicemiss se stala Naike Podzimková, studentka 3. ročníku oboru Cestovní ruch a stravovací služby na ISŠ Rakovník.

Na veletrhu probíhala také soutěž PROFI GO – turistický produkt určená tříčlenným týmům studentů středních a vysokých škol cestovního ruchu. Jejich úkolem bylo zpracovat turistický produkt v podobě produktového balíčku. Kvalitu produktů hodnotila komise složená z odborníků v cestovním ruchu pod vedením výkonného ředitele Asociace cestovních kanceláří ČR Michala Vebera. Této soutěže se zúčastnili studenti 2. ročníku oboru Cestovní ruch a stravovací služby ISŠ Rakovník Denisa Vostatková, Natálie Sterziková a Marek Bartoš, kteří se umístili s produktem Cesta kolem Rakovnicka, sportovně-poznávací pobyt na třetím místě.

Záštitu nad soutěží převzalo Ministerstvo pro místní rozvoj ČR. Gratulujeme vítězům i všem účastníkům a věříme, že budou motivování k dalšímu vzdělávání a úspěšnému působení v cestovním ruchu.

Ing. Jana Somolová a Ing. Astrida Peruthová, učitelky odborných předmětů

Několik fotografií z Brna:

miniatura obrázku z Profi Go v Brně miniatura obrázku z Profi Go v Brně miniatura obrázku z Profi Go v Brně

Návrat k menu

VÁNOCE 2016, NAŠE VÁNOČNÍ POSEZENÍ

Děkuji všem za pomoc a zejména děkuji studentům 1. B, 2. CR, 3. CR: Terezka Šretrová, Líza Yerzhykevych, Deni Vostatková, Anet Holá, Nicol Kratochvílová, Nikol Kudrnová, Jessica Moraisová, Bára Bartošová, Deni Ožvaldová, Valerie Westfálová, Terezka Slavíková, Kája Kozáková, Alena Fejtková, Marián Bok. Další fotky a videa najdete na facebooku: Gabriela Kučerová Vyskočilová.

Mgr. Gabriela Vyskočilová

Několik fotografií z letošního vánočního posezení:

miniatura obrázku z vánočního posezení miniatura obrázku z vánočního posezení miniatura obrázku z vánočního posezení miniatura obrázku z vánočního posezení miniatura obrázku z vánočního posezení miniatura obrázku z vánočního posezení miniatura obrázku z vánočního posezení

Návrat k menu

Sportovní den

Dne 21. prosince uspořádala naše škola pro žáky zajímavý předvánoční sportovní program. Na celé dopoledne byla zamluvena Sportovní hala v Rakovníku, kde se všechna utkání odehrávala. Žáci tříd 1. CR, 2. B, 1. A, 2. N, 1. N, 1. B a 3. CR soutěžili ve florbalu a fotbalu ve smíšených družstvech.

Všechny zápasy byly velmi zajímavé a přinesly mnoho napínavých momentů. Penaltový rozstřel byl atraktivní tečkou za všemi zápasy. Ve florbalu i fotbalu zvítězil tým 3. CR. V Lize fanoušků zcela bezkonkurenčně zvítězila 1. N. Za hladký průběh sportovního dopoledne děkujeme zkušeným organizátorům Ing. Mgr. Jaroslavu Krobovi a Mgr. Robertu Kupkovi.

Mgr. Ilona Musilová

Výsledky turnaje ve florbalu skupina A
1.CR 2.B 1.A 2.N Body: Pořadí ve skupině:
1.CR 0:1 0:3 1:1 1 4.
2.B 1:0 0:4 0:3 3 3.
1.A 3:0 4:0 1:4 6 2.
2.N 1:1 3:0 4:1 7 1.
Výsledky turnaje ve florbalu skupina B
1.B 3.CR 1.N Body: Pořadí ve skupině:
1.B 0:6 0:3 0 3.
3.CR 6:0 0:2 3 2.
1.N 3:0 2:0 6 1.

Výsledky semifinálových zápasů ve florbalu:

3. CR – 2. N: 2:1

1. N – 1. A: 3:0

Výsledek finálového zápasu ve florbalu:

3. CR – 1. N: 3:0

Výsledky zkráceného turnaje ve fotbalu:

2. N – 1. B: 2:1

3. CR – 1. CR: 4:0

1. N – 1. A: 3:0

Penaltový rozstřel ve fotbalu:

3. CR – 2. N: 2:0

3. CR – 1. N: 3:1

2. N – 1. N: 3:1

Sportovní den:

miniatura obrázku ze Sportovního dne miniatura obrázku ze Sportovního dne miniatura obrázku ze Sportovního dne miniatura obrázku ze Sportovního dne miniatura obrázku ze Sportovního dne miniatura obrázku ze Sportovního dne miniatura obrázku ze Sportovního dne miniatura obrázku ze Sportovního dne

Návrat k menu

Soutěž O nejkrásnější a nejchutnější vánočku

8. prosince se již podevatenácté v Muzeu T. G. Masaryka konala soutěž O nejkrásnější a nejchutnější vánočku. Porota neměla ani letos jednoduchou práci. Vybírala tentokrát ze čtrnácti soutěžních vánoček, které napekli jak profesionálové svého oboru, tak i amatéři. Učitelka odborného výcviku Jana Růžičková vymyslela pro letošní rok speciální recept – vánočku plněnou ořechovou nádivkou. Bohužel na loňské první místo to nestačilo, ale i tak jsme v této těžké konkurenci obstáli a získali v obou disciplínách 2. místo.

Mgr. Ilona Musilová

Návrat k menu

Den otevřených dveří

Den otevřených dveří (DOD) dne 7. prosince 2016 nabídl návštěvníkům tak jako každý rok možnost prohlédnout si zblízka provoz naší školy. Zájemcům jsme tu představili všechny obory, které se zde vyučují. Abychom se vyvarovali dlouhých front, začátek jsme stanovili již na 8.00 hodin ráno. Od samého rána provázeli žáci tříd 1. CR a 2. CR zájemce o studium celou budovou školy včetně internátu. Každého návštěvníka DOD čekalo několik překvapení, tentokráte i z hlediska inovace náplně DOD. Naše kavárna s obsluhou a výběrem několika pokrmů a nápojů úspěšných ze soutěží přispěla k dobré náladě návštěvníků.

Protože jsme se chtěli po celou dobu DOD věnovat zájemcům o studium pokud možno co nejvíce, byl celý DOD organizován v době od 8.00 do 16.00 hodin. Samozřejmě že pro ty, kdo v tuto dobu nemohli přijít, je další Den otevřených dveří naplánován na 11. ledna. Srdečně vás všechny zveme.

Mgr. Ilona Musilová

Den otevřených dveří:

miniatura obrázku ze Dne otevřených dveří miniatura obrázku ze Dne otevřených dveří miniatura obrázku ze Dne otevřených dveří miniatura obrázku ze Dne otevřených dveří

Návrat k menu

MIKULÁŠ 2016

Žáci naší školy pokračují ve spolupráci s DOMEM SENIORŮ v Rakovníku. Andělé a čerti z naší školy se snažili přinést trochu zábavy a pohody v tomto předvánočním čase klientům Domu seniorů. Chtěla bych poděkovat studentům 2. a 3. ročníku oboru cestovní ruch a stravovací služby za spolupráci. Jde o Denisu Vostatkovou, Anetu Holou, Barboru Poborskou, Nicol Kratochvílovou, Báru Bartošovou, Deni Ožvaldovou, Valerii Westfálovou, Terezku Slavíkovou, Markétu Jeremiasovou, Mariána Boka, Daniela Kaleju, Lukáše Mahnerta, a za focení a natáčení děkuji Josefu Kratochvílovi, Nele Ryvolové, Tereze Lenčešové a Tereze Vocetkové. Video a další fotky najdete na facebooku Gabriela Kučerová Vyskočilová.

Mgr. Gabriela Vyskočilová

Několik fotografií z návštěvy v Domě seniorů:

miniatura obrázku z návštěvy v Domě seniorů miniatura obrázku z návštěvy v Domě seniorů miniatura obrázku z návštěvy v Domě seniorů miniatura obrázku z návštěvy v Domě seniorů miniatura obrázku z návštěvy v Domě seniorů miniatura obrázku z návštěvy v Domě seniorů miniatura obrázku z návštěvy v Domě seniorů miniatura obrázku z návštěvy v Domě seniorů miniatura obrázku z návštěvy v Domě seniorů miniatura obrázku z návštěvy v Domě seniorů miniatura obrázku z návštěvy v Domě seniorů miniatura obrázku z návštěvy v Domě seniorů miniatura obrázku z návštěvy v Domě seniorů miniatura obrázku z návštěvy v Domě seniorů

Návrat k menu

Soutěž talentů pro cestovní ruch PROFI GO 2017 Brno

V rámci doprovodného programu Mezinárodních veletrhů cestovního ruchu GO a REGIONTOUR 2017 (19. – 22. ledna 2017) se uskutečnil 23. ročník soutěže talentů pro cestovní ruch PROFI GO 2017. Organizovala ji společnost EfektMediA ve spolupráci s akciovou společností Veletrhy Brno. Soutěž PROFI GO byla určena studentům středních a vyšších odborných škol a jejím cílem byla podpora k uplatnění v oblasti cestovního ruchu. Podmínkou účasti byla znalost alespoň jednoho světového jazyka.

Soutěžící museli zvládnout písemný test všeobecných znalostí z oblasti zeměpisu, historie, kultury, literatury apod. a videotest s českými a světovými pamětihodnostmi. Nejlepší soutěžící postoupili do dalšího kola soutěže. Jednalo se o praktickou ústní prezentaci jazykových schopností v předem zvoleném světovém jazyce na téma evropská metropole Londýn, Paříž nebo Vídeň. Soutěžící si mohl vybrat jedno město.

Soutěž PROFI GO 2017 se uskutečnila v pondělí 21. listopadu 2016 na brněnském výstavišti v pavilonu A3 v sále MORAVA. Z 65 soutěžících se náš zástupce Mário Bok umístil na velmi pěkném 11. místě.

Nutno podotknout, že žáky na soutěž připravily Ing. Jana Somolová a Ing. Astrida Peruthová.

Mgr. Ilona Musilová

Návrat k menu

Burza středních škol v KC Rakovník

Tak jako každý rok i letos se v KC Rakovník konala přehlídka středních škol a učilišť. Naše škola ISŠ Rakovník zde měla dva reprezentační stánky. První se nacházel hned u vchodu, kde svoje výrobky předváděli truhláři. Své zástupce tu měly i obory kominík a zedník. V prvním patře prezentovali svoje dovednosti kuchaři a číšníci. Návštěvníci mohli ochutnat dezerty, domácí limonády a míchané nápoje, s kterými jsme uspěli na mnoha soutěžích. Bylo možné zkonzultovat vše potřebné ke studiu, neboť byli přítomni nejen žáci, ale i učitelé odborných předmětů.

Mgr. Ilona Musilová

Fotografie z Burzy škol doplníme:

miniatura obrázku z Burzy středních škol miniatura obrázku z Burzy středních škol

Návrat k menu

Kroužek vaření na ZŠ a MŠ Lubná

Úspěšná spolupráce našich žáků oboru KUCHAŘ – ČÍŠNÍK, KUCHAŘKA – SERVÍRKA a žáků ZŠ a MŠ LUBNÁ pokračuje. Jednou měsíčně vaříme společně na kroužku vaření s dětmi 4. a 5. třídy. Máme již v plánu začít spolupráci i s další školou. Více najdete v rubrice Napsali o nás – Rakovnický deník.

Mgr. Gabriela Vyskočilová

Několik fotografií z kroužku vaření:

miniatura obrázku z kroužku vaření miniatura obrázku z kroužku vaření miniatura obrázku z kroužku vaření miniatura obrázku z kroužku vaření miniatura obrázku z kroužku vaření miniatura obrázku z kroužku vaření miniatura obrázku z kroužku vaření miniatura obrázku z kroužku vaření miniatura obrázku z kroužku vaření miniatura obrázku z kroužku vaření miniatura obrázku z kroužku vaření

Návrat k menu

Oblastní kolo logické hry Pišqworky

V úterý 8. listopadu se naše škola zúčastnila již poněkolikáté oblastního kola v oblíbené logické hře Pišqworky. Podařilo se sestavit silný pětičlenný tým s kapitánem Honzou Čechem (2. A), dále s Michalem Netušilem (2. B), Jakubem Švantnerem (1. A), Aničkou Hanzlovou (2. CR) a Jitkou Tučkovou (2. CR). Soupeři byli tradiční, místo konání (pořadatel Gymnázium ZW Rakovník) také, jen některé školy překvapivě chyběly.

Hrálo se systémem tzv. pěti duelů, kdy hráli všichni zástupci družstva. V každém duelu se hrály dva zápasy a člen výpravy tak mohl získat maximálně 4 body (dva body za výhru, bod za remízu a nula za prohru).V zápasech ve skupině jsme prohráli s oběma týmy GZWR, ale dokázali jsme porazit zástupce 2. ZŠ Rakovník (matemat. třídu) 12:8. To rozhodlo o našem postupu do semifinále. Opět jsme narazili na tým GZWR „A“ a prohráli s ním 4:16. Některé duely se hrály velmi vyrovnaně a někdy byl překročen i časový limit 20 minut na jednu partii. Přesto byl soupeř lepší. V boji o 3. místo jsme těsně prohráli s Novým Strašecím 8:12. Celkovým vítězem a postupujícím do krajského kola se stalo družstvo GZWR „B“.

Turnaj byl pro naše zástupce zajímavou zkušeností a zábavou. Celé družstvo je odhodláno na sobě pracovat a posunout letošní čtvrté místo příští rok výš.

Pokud se chcete o soutěži dovědět něco víc a prohlédnout si další fotografie, podívejte se na následující webové stránky: http://www.pisqworky.cz/, https://www.facebook.com/pisqworky, https://www.facebook.com/pisqworky/photos/?tab=album&album_id=10154061638092337.

Mgr. Robert Kupka

Několik fotografií z Pišqworek:

miniatura obrázku ze soutěže Pišqworky miniatura obrázku ze soutěže Pišqworky miniatura obrázku ze soutěže Pišqworky miniatura obrázku ze soutěže Pišqworky miniatura obrázku ze soutěže Pišqworky

Návrat k menu

Projekt „Naše cesta“

Na dny 31. října až 4. listopadu 2016 připravil kolektiv zaměstnanců a žáků školy ISŠ Rakovník zajímavý projekt s názvem Naše cesta. Byl zaměřen na žáky základních škol, především koncových ročníků. Hlavním cílem bylo představit všem návštěvníkům naši školu a metody výuky netradiční formou. Prezentovali jsme zde všechny obory, které tu vyučujeme, a dále dovednosti žáků, na které jsme právem pyšní.

Z devatenácti oslovených škol přijalo naše pozvání dvanáct základních škol z celého okresu. Ohlas byl velmi příznivý. Všichni si pochvalovali příjemnou atmosféru na naší škole, a to nejen během projektového týdne.

Doufáme, že tato akce splnila svůj účel, a že hosté měli možnost seznámit se s netradičními formami výuky a klimatem na naší škole.

Akci navštívil i pan starosta města Pavel Jenšovský, který celý projekt podpořil, za což mu vřele děkujeme.

Děkujeme i školám, které naše pozvání přijaly.

Mgr. Ilona Musilová

Naše cesta  – úspěšný projektový týden

Od 31. října do 4. listopadu proběhl na naší škole úspěšný projektový týden nazvaný Naše cesta.

Naši žáci a zaměstnanci školy společně připravili zábavný dvouhodinový program pro žáky základních škol a dokonce i pro děti z mateřské školy. Na všechny tady čekalo setkání se studenty jednotlivých oborů naší školy. Žáci základních škol ocenili zejména možnost setkání se při jednotlivých aktivitách přímo s našimi studenty. Zejména se jim líbilo, že to bylo úplně jiné, když mohli mluvit s žáky a ne jen s učiteli školy.

Akce ale nebyla určena jen pro žáky jiných škol, ale i pro naše vlastní žáky, kterým se moc líbilo, že pracují na něčem hmatatelném, že dokáží mluvit o svém oboru, provádět a mluvit s lidmi, které neznají.

Chceme poděkovat nejenom těm 230 žákům a jejich učitelům, co nás navštívili ze základních škol našeho okresu a kterým, doufáme, se návštěva u nás líbila.Také chci poděkovat dětičkám z mateřské školy Lubná, jejichž příchod nám okamžitě rozzářil školu a jejich návštěva byla pro nás odměnou za celotýdenní nasazení. Chci také poděkovat našim žákům Integrované střední školy na Jirkově, kteří celý týden vydrželi ten nápor a spolupracovali všichni na více než 100 procent.

A v neposlední řadě chci za všechny poděkovat všem kolegům a provozním zaměstnancům. Bylo to náročné, ale zvládlo se to díky vám všem.

Více najdete v rubrice Napsali o nás – Raport, Rakovnický deník a všechny fotky najdete na facebooku: Gabriela Kučerová Vyskočilová.

Mgr. Gabriela Vyskočilová

Několik fotografií z projektového týdne:

miniatura obrázku z projektového týdne miniatura obrázku z projektového týdne miniatura obrázku z projektového týdne miniatura obrázku z projektového týdne miniatura obrázku z projektového týdne miniatura obrázku z projektového týdne miniatura obrázku z projektového týdne miniatura obrázku z projektového týdne miniatura obrázku z projektového týdne miniatura obrázku z projektového týdne miniatura obrázku z projektového týdne miniatura obrázku z projektového týdne miniatura obrázku z projektového týdne miniatura obrázku z projektového týdne miniatura obrázku z projektového týdne

Návrat k menu

Opět se setkali

Letošní jaro přineslo příjemné setkání dvou generací, kdy se setkali studenti Integrované střední školy Rakovník a klienti Domu seniorů v Rakovníku. Vernisáž fotek z Velké Británie, kterou studenti připravili, byla zajímavým zpestřením každodenního života seniorů. Z tehdejšího setkání vznikl nápad další spolupráce. 26. září se setkávají studenti třetího ročníku studijního oboru Cestovní ruch a stravovací služby v aule Domu seniorů, kde je přivítalo asi třicet seniorů. A co na všechny čekalo tentokrát? Aktivizační pracovnice pani Kateřina Brunclíková Dis. a paní Iveta Gebhartová s jejich klienty a studenti ISŠ připravili kvízové otázky z několika oblastí. Celkem čekalo na soutěžící 40 otázek. A jak to dopadlo? Vyhrálo družstvo seniorů rozdílem jednoho bodu, ale nejúžasnější bylo, že každá skupina měla připraveny i otázky, které jsou spojeny s jejich generací. Dostalo se tak i na kompenzační pomůcky nebo Mimoně. A asi nejlepší byla odpověď starší paní, která na otázku Jaká je nejznámější sociální síť v této době? vykřikla Facebook.

Už teď víme, že naše spolupráce bude pokračovat a že se uvidíme na Mikuláše. Je jen dobře i pro mladší generaci vidět, jak senioři žijí, jací jsou a co je zajímá, říkají studenti ISŠ Rakovník.

Mgr. Gabriela Vyskočilová

Setkání v Domově seniorů:

miniatura obrázku ze setkání se seniory miniatura obrázku ze setkání se seniory miniatura obrázku ze setkání se seniory miniatura obrázku ze setkání se seniory miniatura obrázku ze setkání se seniory miniatura obrázku ze setkání se seniory miniatura obrázku ze setkání se seniory miniatura obrázku ze setkání se seniory miniatura obrázku ze setkání se seniory miniatura obrázku ze setkání se seniory miniatura obrázku ze setkání se seniory

Návrat k menu

Setkání po deseti letech

Když mě kontaktovala skupina bývalých studentů (mimo jiné na facebooku) s dotazem, jestli se můžou přijít podívat (po 10 letech od jejich maturitní zkoušky) do školy, byla jsem mile překvapena. Hned jsem oslovila naši paní zástupkyni PhDr. Cafourkovou, jestli to časově zvládneme. Nebyl to problém, a tak navštívila naši školu skupina bývalých studentů, která se přiřítila, jako když kdysi chodili po ránu na poslední chvíli, k nám do školy.

A tady máme několik jejich slov (doslovný přepis):

Ahoj přátelé, byl jsem nečekaně překvapen velkou účastí na srazu po deseti letech. Kdyby se mě někdo ptal před deseti lety na to, kolik se nás sejde, řekl bych poloviční číslo, proto si velice vážím vašeho zájmu se vidět i po tak dlouhé době. Chtěl bych ještě jednou poděkovat paním učitelkám za ochotu nás provést po škole. Za hezkou přednášku od paní Cafourkové. Teda dneska být studentem na ISŠ Jirkov je čest, za nás tato škola byla trošku výsměch od jiných škol. Ale dnes je vše jinak! Vybavenost a kvalita školy je na mnohem lepší úrovni než bývala. Dokonce je škola tak hodná, že naší třídu 412 udržuje stále v plné kondici a stavu, tak jak jsme ji opustili, opravdu nostalgie. Tímto bych rád popřál paní Cafourkové i Gabriele Vyskočilové pevné nervy se žáky a hodně chuti do podpory této školy. Příští komplet sraz bych udělal ve škole, se servisem od žáků školy. Jakub

Veliké poděkování všem účastníkům sobotního srazu za skvělou zábavu, byla to paráda vás všechny vidět, Lucie Šímová, Mirka Koželuhová, Kateřina Bencová, Barbora Benedeková, Zuzka Wunschova, Jana Chládková, Denisa Karvaiová, Andrea Uhlířová, Jana Hlaváčková, Martina Sopdet Červená, Veronika Černá, Editce (která se tady špatně hledá), speciální poděkování tomu našemu tvrdému jádru Marie Sládková, Jakub Sára a Vlasta Aťka Lužová za nejlepší propařenou noc, nemohl jsem si přát nic lepšího. Plus poděkování paní učitelce Gabriele Kučerové Vyskočilové a paní zástupkyni Cafourkové za prohlídku školy a vyvolání nostalgických vzpomínek, bylo to bezva. Navíc poděkování za účast třídnímu učiteli Pavlu Bendlovi, jeho vyprávění opět nemělo chybu. František

Mgr. Gabriela Vyskočilová

Několik fotografií ze setkání absolventů:

miniatura obrázku ze setkání absolventů miniatura obrázku ze setkání absolventů miniatura obrázku ze setkání absolventů miniatura obrázku ze setkání absolventů miniatura obrázku ze setkání absolventů

Návrat k menu

ISŠ na rakovnickém posvícení

Žáky naší školy, konkrétně oboru kuchař, kuchařka, číšník, servírka, mohla veřejnost vidět v akci při rakovnickém posvícení. Ve spolupráci s městskou knihovnou provozovali na Husově náměstí stánek se svým úspěšným pokrmem. Pro návštěvníky jsme připravili tradiční českou specialitu – utopence se zelím. Tato volba byla jednoduchá, neboť s tímto jídlem jsme zabodovali již v minulých letech, například na Gastrofestivalu v Mladé Boleslavi, kde jsme vyhráli 1. místo. Úspěch pokrmu byl potvrzen i v našem městě, neboť i tady byl mezi návštěvníky o ochutnávku velký zájem. Myslíme si, že je to výborná vizitka našich studijních i učebních oborů, které jsou podporovány Středočeským krajem.

Bc. Romana Polcarová, učitelka odborného výcviku

Posvícení s utopenci:

miniatura obrázku z rakovnického posvícení miniatura obrázku z rakovnického posvícení miniatura obrázku z rakovnického posvícení miniatura obrázku z rakovnického posvícení miniatura obrázku z rakovnického posvícení miniatura obrázku z rakovnického posvícení miniatura obrázku z rakovnického posvícení miniatura obrázku z rakovnického posvícení miniatura obrázku z rakovnického posvícení miniatura obrázku z rakovnického posvícení miniatura obrázku z rakovnického posvícení miniatura obrázku z rakovnického posvícení miniatura obrázku z rakovnického posvícení miniatura obrázku z rakovnického posvícení miniatura obrázku z rakovnického posvícení miniatura obrázku z rakovnického posvícení miniatura obrázku z rakovnického posvícení miniatura obrázku z rakovnického posvícení miniatura obrázku z rakovnického posvícení miniatura obrázku z rakovnického posvícení miniatura obrázku z rakovnického posvícení miniatura obrázku z rakovnického posvícení

Návrat k menu

Basket SŠ – chlapci

Do okresní soutěže šel náš tým s touhou navázat na dva roky starou finálovou účast. Jenže soupeři byli proti…Ale pěkně popořádku.

Vůbec sestavit chlapecký tým na naší škole je docela kouzelnický trik. Zájemců o tento sport je na naší škole minimum. Navíc není příliš možností jej rozvíjet v hodinách TV a tak se nelze divit konečnému výsledku. Snaha byla opět veliká. Bohužel nám chybí lepší ovládání míče, poziční hra, taktika a nakonec i výška. Soupeři mají několikrát za sebou šanci střílet na náš koš. Sice minou, ale díky výškové převaze mají znovu po doskoku míč. V prvním utkání jsme si zasloužili vyhrát, nakonec z toho byla remíza 6:6 se SLŠ Křivoklát. Oba další soupeři ve skupině byli výteční a byli nad naše síly.

Hráčům nelze nic vytknout, bojovali, ale bohužel vše odpovídalo našim možnostem. Uplatnění nenašly v naší hře ani streetballové prvky Samuela Pergnera a Erika Markgrafa. Naším nejlepším hráčem byl Jan Čech.

Sestava ISŠ : Pergner (1.B), Čech J.(2.A), Markgraf (1.A), Karácz (1.B), Manhert (3.CR), Tierberger (3.A), Fišer T. (1.N), Švantner (1.A).

Mgr. Robert Kupka

Více se dařilo dívkám, ty získaly mezi pěti týmy zaslouženě třetí místo. Zde si můžete prohlédnout výsledky chlapců a dívek ve formátu pdf.

Prohlédněte si fotografie z turnaje:

miniatura obrázku z turnaje v basketbalu miniatura obrázku z turnaje v basketbalu miniatura obrázku z turnaje v basketbalu miniatura obrázku z turnaje v basketbalu miniatura obrázku z turnaje v basketbalu miniatura obrázku z turnaje v basketbalu miniatura obrázku z turnaje v basketbalu miniatura obrázku z turnaje v basketbalu miniatura obrázku z turnaje v basketbalu miniatura obrázku z turnaje v basketbalu miniatura obrázku z turnaje v basketbalu miniatura obrázku z turnaje v basketbalu miniatura obrázku z turnaje v basketbalu miniatura obrázku z turnaje v basketbalu miniatura obrázku z turnaje v basketbalu miniatura obrázku z turnaje v basketbalu miniatura obrázku z turnaje v basketbalu miniatura obrázku z turnaje v basketbalu miniatura obrázku z turnaje v basketbalu miniatura obrázku z turnaje v basketbalu miniatura obrázku z turnaje v basketbalu miniatura obrázku z turnaje v basketbalu miniatura obrázku z turnaje v basketbalu miniatura obrázku z turnaje v basketbalu

Návrat k menu

Sálová kopaná středních škol – stříbro pro naši školu

Na turnaj v sálové kopané jsme se neměli vůbec čas speciálně připravovat. Termín kolidoval s naším lyžařským kurzem a pololetními prázdninami. O to větší úspěch jsme zaznamenali a ostatní překvapili. Recept na naši hru nenašel nikdo ze soupeřů, jen MOA nás pokořila až po rozstřelu na pokutové kopy. Zápasy byly velmi vyrovnané, jenže my jsme hráli s maximálním nasazením a hlavně disciplinovaně. Střelcem týmu byl se šesti brankami Marián Bok. Tým se dařilo úspěšně organizovat a všichni příkladně bojovali. Poděkování zaslouží Aleš Dekoj a Shirin Mahmoodová s Šárkou Krejčovou za pomoc při organizaci a vedení družstva.

Zde si můžete prohlédnout výsledky zápasů tohoto turnaje.

Mgr. Robert Kupka

Prohlédněte si několik fotografií z turnaje:

miniatura obrázku z turnaje v sálové kopané miniatura obrázku z turnaje v sálové kopané miniatura obrázku z turnaje v sálové kopané miniatura obrázku z turnaje v sálové kopané miniatura obrázku z turnaje v sálové kopané miniatura obrázku z turnaje v sálové kopané miniatura obrázku z turnaje v sálové kopané miniatura obrázku z turnaje v sálové kopané miniatura obrázku z turnaje v sálové kopané miniatura obrázku z turnaje v sálové kopané miniatura obrázku z turnaje v sálové kopané miniatura obrázku z turnaje v sálové kopané miniatura obrázku z turnaje v sálové kopané miniatura obrázku z turnaje v sálové kopané miniatura obrázku z turnaje v sálové kopané miniatura obrázku z turnaje v sálové kopané miniatura obrázku z turnaje v sálové kopané miniatura obrázku z turnaje v sálové kopané miniatura obrázku z turnaje v sálové kopané miniatura obrázku z turnaje v sálové kopané miniatura obrázku z turnaje v sálové kopané miniatura obrázku z turnaje v sálové kopané miniatura obrázku z turnaje v sálové kopané miniatura obrázku z turnaje v sálové kopané miniatura obrázku z turnaje v sálové kopané miniatura obrázku z turnaje v sálové kopané miniatura obrázku z turnaje v sálové kopané miniatura obrázku z turnaje v sálové kopané

Návrat k menu

Florbalový double pro MOA

Zcela zaslouženě získala MOA Rakovník oba tituly ve florbalových turnajích SŠ.

V chlapeckém turnaji působil její tým sehraně, bez výrazné slabiny. Naši opět bojovali, ale dopouštěli se chyb v obraně a z nich vznikaly v náš neprospěch příliš časté gólové situace v našem obranném pásmu. Po katastrofálním propadu se SZeŠ (0:4) jsme vybojovali ještě lichotivé 5. – 6. místo. Dlouho jsme hráli vyrovnaně i se SPŠ. Výsledek 1:5 neodpovídá dění na hřišti a to i přesto, že soupeř disponuje mnoha závodními florbalisty a hokejbalisty. Zlepšení se projevilo v posledním zápase skupiny, kdy jsme přehráli GJAK Nové Strašecí s výsledkem 2:1.

Dívčí turnaj jsme pořádali. Zvládli jsme to bez problémů. Škoda, že nepřidaly lepší výsledek i naše dívky. Nebyly k němu daleko. Vítěznou MOA mohly při troše střeleckého štěstí i porazit. Přesto byl přece jen znát rozdíl v trénovanosti našeho týmu a prvních třech týmů. Ty měly ve svém středu mnohé hráčky, které se florbalu a příbuzným sportům věnují aktivně.

Celkově oba naše týmy trápila střelba. Při hodinách TV se budeme na tuto herní činnost muset více zaměřit.

Zde si můžete prohlédnout výsledky chlapců a výsledky dívek.

Mgr. Robert Kupka

Bohužel máme jen několik fotografií z turnaje dívek:

miniatura obrázku z turnaje dívek miniatura obrázku z turnaje dívek miniatura obrázku z turnaje dívek miniatura obrázku z turnaje dívek miniatura obrázku z turnaje dívek miniatura obrázku z turnaje dívek

Návrat k menu

©ISŠ Rakovník